Sibuku z nowym singlem! Posłuchajcie „Spanko”

Spanko to składający się z dwóch utworów singiel.

Co z tego to pytanie bez odpowiedzi. Brzmienie elektroniki, gęste jak mgła, ukazuje nasze wewnętrzne konflikty, walkę między wyborami, które sami chcemy podjąć, a ogarniającą nas presją zewnętrzną.

Tekst utworu skrywa przemyślenia na temat kondycji człowieka w społeczeństwie. „Co z tego?” – to pytanie, które zadaje ciosy w mur oczekiwań które nas otaczają.

W tej hipnotycznej podróży dźwięków zachęcamy do przemyśleń i odkrywania swojej własnej prawdy w świecie, który dąży do jednolitości i szablonów. Jest to zarazem ostatni numer Sibuku w którym śpiewa Ania Bratek. Drugi utwórjest wynikiem fascynacji Music for 18 musicians Steve’a Reicha która jakiś czas temu mi się przydarzyła. Tytułowe Spanko to nieudolna próba uchwycenia hipnotycznej mocy powtórzeń, a zarazem podwójny pierwszy raz: pierwsza moja instrumentalna propozycja oraz pierwszy utwór którego miksem zająłem się sam.

SŁUCHAJ W STREAMIE

sibuku to projekt Pawła Szymczaka. Paweł jest naturszczykiem, zaczęło się od prób zagrania ulubionych utworów na pianinie marki Calisia stojącym w domu. Później pojawiły się syntezatory, które stały się jego oczkiem w głowie. Fascynuje go proces twórczy z jego wszystkimi niuansami, droga od nieśmiałych dźwięków do odsłuchu finalnej wersji.

Ania Bratek – laureatka Debiutów w Opolu wraz z zespołem KidBrown. Liderka i założycielka zespołu MØW, współzałożycielka projektu Slow Sunset. Zdobywczyni głównej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka. Ma na koncie współpracę z artystami takimi jak Atom String Quartet, Nikola Kołodziejczyk czy Jnr Robinson.

Obserwuj Sibuku:

Instagram        Facebook         Youtube

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s