Eurowizja 2023. Blanka w finale!

Liverpoolu odbył się drugi półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji 2023. Reprezentująca Polskę Blanka  dostała się do sobotniego finału!

Solo” to niekwestionowany hit ostatnich miesięcy. Wideo do utworu zostało obejrzane ponad 23 mln razy i jest jednym z najpopularniejszych teledysków w Polsce. „Solo” jest aktualnie w TOP5 najczęściej słuchanych utworów w Spotify w Polsce ( ponad 10 milionów odtworzeń).
Sukces singla wykracza także poza granice Polski. Utwór znajduje się na Viral Top Charts w 18 krajach. Jest także prezentowany przez radia m.in. na LitwieWegrzech, w BułgariiEstoniiGrecjiSłoweniiUkrainie.

Solo to piosenka o miłości, która okazała się zwykłą “ściemą”. Łatwo stracić dla kogoś głowę, ale kiedy nagle okazuje się, że druga połówka nami pogrywa, optyka zmienia się o 180 stopni. Trzeba umieć powiedzieć dość. Zrozumieć, że lepiej jest nam…SOLO, bo sami siebie nie rozczarujemy” – Blanka o utworze.

Blanka to młoda i ambitna Artystkana polskiej scenie muzycznej. Już w wieku 14 lat napisała swoją pierwsza piosenkę i zrozumiała, co jest jej drogą w życiu. Zdolności muzyczne, taniec oraz język angielski rozwijała podczas pobytu w USA. Tam też występowała śpiewając z gitarą na sesjach Open Mic w różnych restauracjach i pubach w Los Angeles i Nowym Jorku, m. in w klubie The Bitter End, gdzie zaczynała także Lady Gaga. Po powrocie do kraju kontynuowała realizację swoich muzycznych marzeń. 
Latem zeszłego roku Artystka podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Warner Music Poland.  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s