Maro Lewandowski z singlem „Perfect Shape”, tym razem w duecie

Maro Lewandowski prezentuje nowy utwór, będący kolejną odsłoną jego kompozytorsko-producenckiego warsztatu. Posłuchajcie singla Perfect Shape, będącego perfekcyjną kolaboracją wokalną!

Perfect Shape to druga po So alike zapowiedź debiutanckiego wydawnictwa Marka Lewandowskiego. Kompozycja stanowi ciekawą fuzję elektroniki, niepowtarzalnych sampli i brzmień żywych instrumentów, w tym dynamicznych bitów i soczystych syntezatorów. Minimalizm w pierwszych sekundach piosenki pozostawia dużo przestrzeni na wokal i ważny przekaz, jednak już chwilę później kolejne faktury napędzają emocje aż do zaskakującego finiszu.

Singiel jest zarazem pierwszą współpracą w solowej odsłonie Lewandowskiego. Artysta zaprosił do zaśpiewania Perfect Shape swojego kolegę z zespołu AudiofeelsJędrzeja Suchana. Młody wokalista wzbogacił tę hipnotyzującą kompozycję swoim mocnym, pewnym i przepełnionym emocjami wokalem.

Całość dopełnia wyjątkowy teledysk, stworzony przez Fryderyka Szulgita oraz Karolinę Jacewicz.

Czerń i kwadrat stanowią metafizyczną formę geometryczną, którą zastosowaliśmy jako portal, przenoszący widzów w indywidualne czasoprzestrzenie. W naturze idealna forma kwadratu nie istnieje, jednak ma zakotwiczenie we wszechświecie — fraktalne wizualizacje generowane wg. ciągu Fibonacciego mają swoje wizualne odpowiedniki, które łudząco przypominają elementy natury: kwiatostany, gałęzie drzew, delty rzek, wybrzeża oceanów oraz elementy ludzkiej anatomii. Aby dostrzec sens otaczającego nas świata, potrzebujemy zmiany punktu widzenia — szerszej perspektywy zarówno w kontekście relacji z naturą, drugim człowiekiem jak i samym sobą — tłumaczą artyści.

Maro Lewandowski, znany z zespołu Audiofeels, wkracza na solowe tory kariery, aby zaprezentować się odbiorcom od zupełnie innej strony — przede wszystkim jako wszechstronny kompozytor i producent. Jego twórczość oscyluje wokół różnych gatunków elektroniki, czerpiąc inspiracje z muzyki ambientowej, electro popu i IDM z domieszką eksperymentu i improwizacji.

Artysta wywodzący się ze środowisk chóralno-orkiestrowych współpracował w przeszłości m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Urszulą Dudziak, Natalią Kukulską, Anią Karwan, Kasią Wilk, Moniką Borzym. Produkował również muzykę i efekty dźwiękowe na potrzeby dużych koncertów z muzyką filmową (Visual Concert), muzyką z gier komputerowych (Epic Game), czy housową (Sympho House) — w koncertach wzięło już udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi w całej Polsce.

Debiutancka EP-ka Maro Lewandowskiego ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, nakładem wytwórni 33 Records. W nagraniu albumu wzięli udział różni wokaliści i instrumentaliści, co sprawia, że każdy utwór jest zupełnie inny. Pierwszą zapowiedzią tego wydawnictwa był singiel So alike.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s