„Wygaszanie ekranu” – nowość od IWERA

Na jakie pytania IWER odpowiada w najnowszym singlu? Posłuchajcie i sprawdźcie sami!

SŁUCHAJ W STREAMIE

Zawsze ceniłem słowa piosenek, które zostawiają mnie z jakimś pytaniem lub refleksją na dłużej i w takim duchu tworzę teksty własnych utworów. Tym razem napisałem kawałek, który opowiada o stanie umysłu i rozterkach osoby pogrążonej w kryzysie psychicznym. Nigdy nie uważałem, że muzyka potrafi leczyć duszę, ale wierzę, że zestrojenie się z nią i jakaś próba odniesienia swojej sytuacji do świata/wydarzeń/zachowań przedstawionych w utworze pozwala dodać otuchy w chwilach zwątpienia i, nawet na chwilę, oczyścić umysł, co może być pierwszym krokiem na drodze ku temu, żeby sięgnąć po pomoc. Jeśli choć jedna osoba poczuje się lepiej po wysłuchaniu tego kawałka lub spojrzy na pewne sprawy z nieco innej perspektywy, to dla mnie jako twórcy będzie to zwycięstwo – mówi IWER o singlu.

Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, „Wygaszanie ekranu” powstało wiele lat temu, wracałem co jakiś czas do starej wersji i stwierdziłem, że najzwyczajniej w świecie szkoda, żeby ta melodia przepadła. Zaaranżowałem ją bardziej współcześnie, stąd arpeggiator, elektroniczny beat z pogranicza downtempo i lo-fi i kilka syntezatorów, które budują coś w rodzaju „panoramy” melancholii, która wydaje się dobrze korespondować z tekstem utworu
– dodaje.

IWER to pochodzący z Gdyni wokalista, kompozytor i autor tekstów. Po wieloletniej przygodzie z gitarowym graniem, postanowił spróbować swoich sił w muzyce elektronicznej, czerpiąc z różnych jej odmian. Stawia na prostotę, melodię i tekst, który jest czymś więcej niż frazą, którą się dobrze śpiewa.

Facebook: https://www.facebook.com/iwer.off/

Instagram: https://www.instagram.com/iwer.off/

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=cjyGiKT71y0

Spotify: https://open.spotify.com/intl-pl/artist/0tTFPGanKwmIzMzjRPUCE4?si=YZxROS1aTvynyGzmow3H8A&nd=1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s