Blaga prezentuje singiel „Miasta z papieru”

Deszcz może i niszczyć, i oczyszczać, dlatego zarazem uciekamy przed nim i na niego czekamy. Krakowski raper i producent Blaga przedstawia nowy utwór „Miasta z papieru”.

SŁUCHAJ W STREAMIE

24-letni Blaga to wyróżniająca się postać na młodej polskiej scenie. Ten raper i producent z Krakowa prezentuje zaskakujący miks rapu z różnymi odmianami muzyki tanecznej – electro, house i techno. Swoje numery tworzy w stu procentach samodzielnie – od muzyki, przez tekst po wykonanie, a nawet mix i mastering. Zmysł Blagi do układania hipnotyzujących beatów i pisania chwytliwych refrenów w połączeniu z wyrazistym flow owocuje doskonałymi tanecznymi bangerami. Ale dla jego muzycznej wyobraźni nie ma żadnych ograniczeń – raz może zaserwować słuchaczom imprezowy hit, by następnie zaskoczyć go nostalgicznym kawałkiem w cloudowej estetyce. Z kolei jego poruszające teksty po mistrzowsku oddają słowami skomplikowane stany emocjonalne, dla samego Blagi będąc sposobem na wyrażenie swoich uczuć i stanowiąc formę autoterapii, o czym mówi w swoim najnowszym utworze: Tylko muzyka mnie leczy, mówię ci, jestem artystą/ Tworzę, by w końcu zabłysnąć, tworzę i czekam na wyrok.

„Miasta z papieru” to kolejna odsłona romantyczno-melancholijnego oblicza Blagi. W tekście deszcz staje się symbolem dawania ujścia skrywanym emocjom, które może być zarówno oczyszczające, jak i niszczące. Dlatego tak często boimy się mówić o tym, co naprawdę dzieje się w naszym sercu: Każdy jest kruchy, boimy się łez, jak miasta z papieru zmoczone burzą się, kryjemy uczucia, czekamy na deszcz. Z tekstem współgra mocny, taneczny beat, wyraziście pulsujący bas i house’owe brzmienie, które jednocześnie wprowadza w refleksyjny nastrój i porywa na parkiet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s