13 Drzew — „Sól”, ostatni singiel z albumu „Dendrologia”

Zespół 13 Drzew przedstawia kolejny singiel ze swojej debiutanckiej płyty. Sól to energetyczna opowieść o zaskakującym, niespodziewanym uczuciu.

Wrocławska grupa 13 Drzew zadebiutowała kilka tygodni temu świetnie przyjętym albumem Dendrologia, który zebrał same pozytywne recenzje, a utwory z płyty są prezentowane w takich rozgłośniach, jak Radio Nowy Świat, Radio Kraków, Radio Afera, Radio Lublin, Radio Opole, Radio Gorzów, Radio Orbit, Radio Sygnały, Radio Cenzura czy Radio Bemowo.

Do tej pory materiał promowały single: Jeszcze jeden grzech, Feniks, Truskawki i sny oraz Spokój drzew. Stawkę domyka Sól — utwór utrzymany w charakterystycznym dla folk-rockowego zespołu radosno-wiosenno-miłosnym klimacie i skocznym, podrywającym do tańca brzmieniu. Sam zespół mówi o utworze:

„Sól” to lekki utwór, który opowiada o tym, że zauroczenie może spaść na nas zupełnie niespodziewanie, ot choćby dzięki krótkim odwiedzinom sąsiadki pożyczającej sól. Może takie spontaniczne spotkanie zaowocuje letnim romansem, a nawet miłością na całe życie?

Z kolei portal Czarno na Czarnym w swojej recenzji albumu Dendrologia dodaje:

„Sól”, przyprawia o pozytywny zawrót głowy swoim porywającym, wkręcającym się w umysł motywem, aż proszącym się o wykonywanie podczas koncertów wspólne z fanami. Słysząc tę piosenkę, nie sposób nie widzieć oczami wyobraźni tłumu śpiewającego radośnie razem z wokalistą. Ciekawi też opowiedziana tu ujmująca i niebanalna historia.

Debiutancki album zespołu 13 Drzew — Dendrologia ukazał się 22 marca i miał swoją premierę tylko w wersji fizycznej. Wydawnictwo w formacie CD, można zamówić na stronie wytwórni 33 Records.

Zamów album „Dendrologia”!

13 Drzew to zupełnie nowy projekt muzyków znanych z folkowego zespołu Madamme oraz podcastu Cierpienia Młodego Muzyka — Miłosza Całujka i Jędrzeja Wołka. Skład grupy tworzą również wokalista i aktor Rafał Wawrzeń oraz perkusista Teodor Lulis. Fani wspomnianego Madamme bez problemu odnajdą w brzmieniu 13 Drzew folkowe elementy, takie jak brzmienie ukulele czy pianina, jednak DNA zespołu opiera się znacznie mocniej na gitarach, basie i perkusji. Tym samym 13 Drzew przekłada na polską wrażliwość inspiracje popularnym w Ameryce folk-rockiem.

Jeszcze przed wydaniem jakiegokolwiek utworu, zespół wyruszył w swoją pierwszą letnią trasę koncertową, podczas której zaprezentował się na licznych festiwalach i zjechał Polskę od Giżycka po Zgorzelec. Muzycy zgromadzili tym samym oddaną rzeszę fanów, której zadedykowali swój pierwszy singiel — Jeszcze jeden grzech.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s