Lulu x Uaziuk: Premiera EP „Dolce Vita” i teledysku do singla „Dom”

Lulu x Uaziuk rozpoczynają nowy sezon długo wyczekiwaną, debiutancką EPką. „Dolce Vita” to zbiór beatów Uaziuka z pogranicza boom bapu, trapu i newschoolu, które łączy mocna, agresywna nawijka Lulu. Nazwany przez Rytmy.pl rapową nadzieją 2023 roku duet wraca do korzeni gatunku – proponując społecznie zaangażowane tematy przy jednoczesnym alternatywnym brzmieniu. Za perkusję na płytce odpowiada producent Łukasz Palkowski, znany jako Szatt. Miksem i masteringiem zajął się Staszek Koźlik z warszawskiego Erem Studio.

Wydanie promuje utwór „Dom”, w którym duet prezentuje wizję świata przed katastrofą ekologiczną. Surowe zwrotki przypominają stylistyką numery projektu PRO8L3M, a liryczne refreny, zaśpiewane przez Agę Ozon z duetu NIEBØ, przywodzą na myśl stare polskie piosenki . Video do singla utrzymane jest w estetyce serialu The Last of Us – gatunek ludzki jest tutaj już tylko wspomnieniem, a kontrolę nad światem przejęła ponownie natura. W klipie wykorzystane zostały również materiały z protestów, organizowanych przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

Lulu x Uaziuk to nie kolejny typowy raps na twojej playliście. Duet z Warszawy – raperka Lulu i producent Uaziuk – flirtuje z popem, podaje nawijki na społeczne tematy i puszcza w tekstach oko do słuchacza. W poprzednim projekcie m.in. line up Open’er Festival. Dziś, po wydaniu pierwszych numerów (w wytwórniach Fonobo i Agora) prezentują debiutancką EPkę, gotowi wjechać z buta w polską alt scenę.

Rytmy.pl nazwały ich jedną z rapowych nadziei 2023, a Noizz.pl – kluczowymi przedstawicielami polskiego queer rapu. Ostatni singiel  duetu „Dolce Vita” znalazł się na globalnej playliście Spotify „Glow”, a jeden z poprzednich „Warszawski Spleen” był  nominowany do Sztosu Roku Radia Kampus. Lulu x Uaziuk to niekonwencjonalne bity i mocne, zaangażowane teksty w stylu Taco Hemingwaya.

Social media:

YT 👉 https://www.youtube.com/channel/UCivlg3uvVAYw1CeMOum8qRg

FB 👉 https://www.facebook.com/luluxuaziuk

IG 👉 https://www.instagram.com/lulu.x.uaziuk/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s