Jakub Zaron i jego „Część I”

„Część I” to drugi autorski utwór Jakuba Zarona. Stworzony we współpracy z Pyotrem Radzio i Jezabel, singiel ujrzał światło dzienne 27 stycznia, otwierając w ten sposób 2023, który dla Zarona będzie rokiem przełomowym. 

Kuba obrał przy „Części I” inny kierunek niż przy swoim debiutanckim singlu. Tym razem odsłania on przed nami swoją chłodniejszą stronę, lirycznie niosąc słuchacza przez głowę i serce początkującego twórcy. To osobiste wyznanie artysty skupionego na swojej ambicji i niejasnej przyszłości.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Podobnie jak w przypadku „Coś Miłego”, Jakub Zaron nad najnowszym utworem pracował z Pyotrem Radzio, a do powstania „Części I” przyczyniła się również Jezabel. Muzycy inspirowali się muzyką islandzką i monumentalnymi marszami klasycznymi, których charakterystyczne melodie zagrane zostały na saksofonie. Utwór nie traci jednak kontaktu ze współczesnością, za sprawą towarzyszących nam elektronicznych akcentów. 

Jakub Zaron to pochodzący z Warszawy 22-letni twórca na samym początku swojej muzycznej drogi. Na początku związany był ze scenicznym musicalem, a od 2019 zaczął angażować się w muzykę i kompletnie oddał się songwritingowi. Od tamtej pory Jakub miał okazję napisał tekst do trzech piosenek Alicji Szemplińskiej („Na Pamięć”, „IDK”, „Sekret”), a jego autorski debiut „Coś Miłego” miał swoją premierę 25 listopada 2022. Zaron skupia się teraz na swojej EP, o której z pewnością niedługo dowiemy się więcej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s