Bovska ujawnia szczegóły nowej płyty „Dzika”- preorder już jest!

Zupełnie nowa Bovska! Premierowe wydawnictwo artystki to album będący świadectwem wielkiej przemiany.

Album „Dzika”, zawierający 12 utworów, to płyta o KOBIECIE i wokół kobiety. Ukazuje świat z bardzo kobiecej perspektywy. Jest o jej energii, sile, ciągłej cyklicznej przemianie, cierpieniu, spojrzeniu na świat, na miłość, na emocje. To płyta skupiona, jak zawsze u Bovskiej, wokół delikatnej tkanki tego, co trudno opisać słowami, a co świetnie potrafi zmieścić się w piosence.

Bovska przeszła przemianę od ostatniego albumu „Sorrento”. Słychać to w tekstach, których jest autorką oraz muzyce, którą stworzyła wraz z Archie Shevsky’m – producentem albumu.  

Tytułowy utwór „Dzika” jest swego rodzaju manifestem kobiety poszukującej swojej tożsamości i wewnętrznej akceptacji. Utwór dotyka intymności jaką tworzymy sami ze sobą. Dzika dziewczynka uosabia spontaniczność, instynkt, głębokie odczuwanie rzeczywistości.

Od momentu wydania singla „Dzika”, ukazały się jeszcze „Bałtyk”„Iskry”„Wielka Cisza” i bonusowe na płycie „Barometr” oraz „System error”. Obraz do utworu „Wielka cisza” otrzymał nagrodę za teledysk w kategorii ‚ważny przekaz’. Wraz z Filipem Skrońcem Bovska zrealizowała też film dokumentalny pt. „Iskry” – dokument o kobiecości. 

Piosenka i album to dla Bovskiej pretekst do opowieści, rozmowy, rozmyślań i wizualnych odzwierciedleń. Album jest drzwiami do całego kompletnego świata, który muzycznie i plastycznie tworzy artystka. Tworzy go również od strony wizualnej, bowiem tradycją jest, że Bovska odpowiada za warstwę graficzną wydawanych przez siebie projektów. A te należą do najbardziej spektakularnych!

Trakclista:

 1. Bałtyk
 2. Dzika
 3. Nad Warszawą szaro
 4. Wielka cisza
 5. Iskry
 6. Rzeka
 7. Ziemia mi się pali
 8. Nie ma nic
 9. Kosmyk
 10. Rakiety
 11. Barometr
 12. System Error

Egzemplarze zamówione w preorderze, będą podpisane przez Bovską, a oprócz płyty CD, będą zawierać też plakat i rekwizyt z nadchodzącego teledysku do utworu “Ziemia mi się pali”.

Album można zamówić na stronie KulturalnySklep.pl.

Album “Dzika”, będzie miał swoją premierę 8 marca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s