WIDMOID debiutancka EP ‘404’

WIDMOID to muzyka myśli i instynktu. Warszawski alternatywny kwartet, który buduje swój własny styl (nie tylko) w oparciu o nową falę. Polskie słowa, życiodajny puls sekcji rytmicznej i oddech rozmarzonych syntezatorów. Widmoid odnajduje się zarówno w nostalgicznych odniesieniach jak i w dekonstrukcji własnych inspiracji.

SŁUCHAJ W STREAMIE

O EP ‚404’ zespół mówi:

To kompilacja obserwacji i silnych uczuć. Materiał powstawał w nowym składzie pod koniec epidemii. Dla każdego z nas była to świeża formuła, odkrywaliśmy się nawzajem tworząc piosenki, których nie stworzylibyśmy osobno. W sferze inspiracji pojawiały się odniesienia do muzyki i filmów z lat 80’ i 90’. Pozwoliliśmy, żeby nasza twórczość sama wybrała swój kierunek, dlatego konceptualnie ma nieco bardziej eksperymentalny charakter niż mogą to sugerować ostateczne piosenkowe formy. Zależy nam na zrównoważonej dawce wzruszeń i przyjemności ze słuchania. Chcemy prowokować mózgi i zaskakiwać. Tytuł „404” w kontekście naszej muzyki staje się metaforą. Określa punkt widzenia powiązany z trudnością w odnalezieniu się we współczesnym świecie. W tym punkcie spotykają się treści utworów.

Debiutancka EP ‚404’, która ukazuje się 24.01.2023 roku, jest pierwszym wydawnictwem zespołu. Wcześniej ukazały się zapowiadające ją single:

Skład zespołu:

Julia Stelmaszczuk – wokal / (Widderxinz, Kalter Ego)

Rafał Ptaszyński – klawisze / (Weeping Birds, Kira 9, Afro Kolektyw, Eee)

Marcin Ciempiel – bas / (Maanam, Oddział Zamknięty, Apteka, Wilki)

Jakub Kinsner – perkusja / (Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki)

Linki:

https://www.facebook.com/VVIDMOID

https://www.instagram.com/widmoid

https://www.youtube.com/channel/UCeOztOLw2x5qzNYA_gUQ-2w/featured

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s