KUDELSKI prezentuje singiel „S.A.D”

Po premierze przyjętego z dużym zainteresowaniem pierwszego singla „The Night” czas na kolejną odsłonę nadchodzącego albumu „Call the Distant”. Drugim zwiastunem jest utwór „S.A.D”.

SŁUCHAJ W STREAMIE

To delikatnie mistyczny, pełny melancholii utwór z dominującą funkcją fortepianu oraz instrumentów dętych oparty o zapętlony plemienny rytm perkusyjny. Centralną cześć utworu ozdabia fortepianowa improwizacja (Miquel Brunet). Końcówka zaś to awangardowa kanonada saksofonu oraz klarnetu (Marcos Monge). Refleksyjna, ezoteryczna melorecytacja Jacka Szabrańskiego jest wieloznaczną metaforą duchowych poszukiwań, ucieczki od lęku, poszukiwania nadziei i szczęścia, zawieszonych w pustce otaczającej rzeczywistości. Z tekstu utworu wywodzi się tytuł płyty: „Call the Distant”.  – tak o swoim dziele opowiada jego autor – Tomasz Kudelski.

Album „Call the Distant” ukarze się na przełomie stycznia/lutego 2023 r.

Nagrania prowadzone były w Polsce oraz USA, jednak główną ich część zrealizowano na Majorce, z towarzyszeniem symfoników Palma de Mallorca, stolicy archipelagu Balearów.

KUDELSKI to projekt muzyczny zainicjowany przez Tomasza Kudelskiego i Jacka Szabrańskiego. W lutym przyszłego roku ukaże się ich pierwszy wspólny album „Call the Distant”.

Tomasz Kudelski jest kompozytorem, perkusistą związanym od lat z warszawskim zespołem Love De Vice z którym nagrał dotychczas 3 albumy studyjne oraz jedno wydawnictwo koncertowe.
 
Jacek Szabrański to producent muzyczny, (między innymi Love De Vice „Pills’) aranżer, kompozytor i songwriter. Współzałożyciel i wieloletni członek zespołu The Car Is On Fire (nagroda Fryderyk 2006 za najlepszy album muzyki niezależnej), założyciel zespołu Nerwowe Wakacje oraz współtwórca kolektywu muzycznego No Cześć. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych. Współzałożyciel oficyny wydawniczej Wytwórnia Krajowa. Właściciel, inżynier dźwięku i realizator miksów w Latające Studio.  

https://www.youtube.com/channel/UCFNfmc9sdDu57-kI4tPikVQ

https://www.facebook.com/kudelski/

https://www.instagram.com/kudelski_music/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s