adaś. powraca z nowym singlem „spalinowe bezy”

adaś., twórca viralowego hitu „dessous”, któremu towarzyszyła akcja wsparcia telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży #Jestem, przedstawia nowy utwór pod tytułem „spalinowe bezy”.

Utwór jest gorzkim spojrzeniem na rzeczywistość, w której obecnie przyszło żyć młodym ludziom. Jak mówi sam adaś.:„spalinowe bezy” to moja prywatna pocztówka z 2022.

Korzenie instrumentalnych inspiracji sięgają zespołu Men I Trust, który towarzyszył adasiowi. przez cały mijający rok i uspokajał przed najtrudniejszymi momentami.

Nie chcę w przypadku tej piosenki używać słowa „manifest”, bo zostało ono tak mocno wyświechtane przez artystów, że straciło jakikolwiek sens. To utwór o mnie, o moich znajomych, o środowisku, z którym mam na co dzień kontakt. Tekst napisałem w trakcie lektury książki „Symulakry i symulacja” Jeana Baudrillarda i z moich ówczesnych przemyśleń wykiełkował pierwszy wers utworu o „byciu człowiekiem”, a potem… poszło – mówi adaś.

W najnowszym utworze wokaliście zależało na uchwyceniu rozdźwięku pomiędzy tym, co się dzieje w jego głowie, a postrzeganiem jego osoby przez innych, choć… przecież jest tylko symulakrem samego siebie. Fundamentem lirycznym są również wątki związane z zagrażającą nam katastrofą ekologiczną i protestami, które odbywały się w naszym kraju.

Im jestem starszy, tym więcej się martwię, nie tylko o siebie. Ten rok był dla mnie szalony i przyniósł mi wiele radości, ale nadal poszukuję ciepła. Od dziecka płaczę atramentem i „spalinowe bezy” są tego owocem – zdradza adaś.

„spalinowe bezy” są zapowiedzią debiutanckiego albumu młodego twórcy, który ukaże się w pierwszej połowie 2023 roku.

Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/adasspalinowebezy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s