NIEKOŁYSANKA, czyli Mariusz Oziu Orzechowski zapowiada swoją płytę

fot. Marcin Partyka

NIEKOŁYSANKA to pierwszy singiel Mariusza Ozia Orzechowskiego, zapowiadający debiutancką płytę artysty. Autorski tekst i muzyka powstały niemal 20 lat temu i wreszcie doczekały się swojej oficjalnej premiery. Autorem prostego w założeniu, ale efektownego teledysku jest Marcin Partyka.

Jak opisuje Oziu: „W roku 2002 Przyjaciółka, Marta Olejnik, poprosiła mnie o napisanie kołysanki. Nie wyszło. I pozostaję Jej wdzięczny. W roku 2003 Jacek Nagler namówił i zasponsorował, dzięki czemu u Jurka Filara powstało to nagranie. W tym, 2022 roku, dokonał nagranie obrazem Marcin Partyka. Dziękuję.”

Mariusz Oziu Orzechowski to pochodzący z Hajnówki autor tekstów, poeta, kompozytor i wykonawca. Artysta jest reprezentantem nurtu piosenki mocnej, ale lirycznej, współczesnej, ale klasycznie inteligentnej, refleksyjnej a zarazem buntowniczej. Laureat kilkunastu festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej, w tym Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki czy Festiwalu im. Przemysława Gintrowskiego Pamiątki”.

Oziu jest obecny na scenie od blisko 30 lat. W trakcie kariery artystycznej miał przyjemność współpracować z takimi twórcami jak Andrzej Poniedzielski, Lech Janerka, Voo Voo, Maciej Maleńczuk, Renata Przemyk, Marcin Partyka czy Stanisław Soyka. Jego wykonania można usłyszeć na płytach: Konieczność miłości [2006], Cisza [2017], W imię ojców, synów i braci [2020]. Singiel NIEKOŁYSANKA zapowiada pierwszą solową płytę artysty.

FB: https://www.facebook.com/mariuszoziuorzechowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s