MONGIRD wydała debiutancki singel „Do Wewnątrz”

Ukazał się pierwszy singel warszawskiej wokalistki i autorki tekstów Magdy Mongird zatytułowany „Do Wewnątrz”.

Utwór „Do Wewnątrz” to pierwszy singiel z EPki „Czerwone Kwiaty”. Jest to symboliczna opowieść o walce z wewnętrznymi demonami. Uchwycenie momentu narastania lęku aż do paniki i w końcu jej przezwyciężenia. Utwór mówi o ryzyku jakie niesie za sobą presja jaką nakładamy sami na siebie by spełnić oczekiwania społeczne oraz podkreśla potrzebę wsłuchiwania się w siebie i dbania o swoje zdrowie również psychiczne bez wstydu.

Klip „Do Wewnątrz” luźno inspiruje się  powieścią „Tajemniczy Ogród”, „Alicja w Krainie Czarów”, a wizualnie nawiązuje do sztuki prerafaelitów. Jego reżyserem jest Zuza Barc. Część scen została nakręcona w Zespole Pałacowym w Brwinowie dzięki gościnności Gminnego Ośrodka Kultury Okej.

EPka „Czerwone Kwiaty” składa się z czterech utworów, które będzie można usłyszeć jeszcze w tym roku, a powstała we współpracy z doświadczonym muzykiem i producentem Piotrem Łyszkiewiczem. Projekt jest opowieścią o transformacji, odwadze, sile, akceptacji, ale też o nostalgii, lękach i gniewie. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich utworów jest tytułowy kolor czerwony w różnych odcieniach.

MONGIRD czyli Magda Mongird z Warszawy. Jest muzycznym samoukiem, dzięki czemu do procesu tworzenia podchodzi organicznie i nie boi się łączenia różnych stylów. Inspiruje się przede wszystkim gitarowym brzmieniem. W swoich utworach czerpie też ze skandynawskiej melancholii, szeroko rozumianej muzyki świata (world music), a nawet lubi sięgać do elementów elektroniki. Pisanie piosenek traktuje jako formę dialogu zarówno z samą sobą jak i ze światem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s