MAŁE MIASTA w niezwykłej kolaboracji z Andrzejem Piasecznym na nowej płycie „Wesele”!

„Z miłości” to czwarty singiel z nadchodzącej jesienią płyty ,,Wesele” Małych Miast. Będzie to pierwszy album duetu jaki ukaże się pod szyldem [PIAS] Poland & EE. Do współpracy  nad utworem duet zaprosił wyjątkowego artystę – Andrzeja Piasecznego!

Jordah: „Czy decyzja o ślubie jest jak decyzja o pierwszym w życiu tatuażu? Jest nuta ekscytacji. Niby wiesz o co chodzi, ale tak w pełni dowiesz się dopiero jak doświadczysz. Matka ci powie, że to zła decyzja, taka na całe życie. Ale ty będziesz miał/miała w to wysrane, bo właśnie tego pragniesz, mając z tyłu głowy, że po pierwsze to carpe diem, a po drugie, że to przecież wcale nie musi być na całe życie. Jeśli się zgadzasz to posłuchaj nowego singla Małych Miast pod tytułem …. Jeśli się nie zgadzasz, to tym bardziej posłuchaj”.

Holak: „„Z miłości” to najbardziej optymistyczny numer z albumu, w którym poruszamy temat brawurowej decyzji o ślubie: dla odmiany, piosenka podsuwa kilka argumentów na temat tego, dlaczego warto wziąć ślub. Orkiestrowe elementy oraz występ gościnny to intuicyjne wybory: chcieliśmy żeby piosenka nawiązywała do ballad miłosnych, które kojarzą nam się z weselami oraz słuchaniem radia na wakacjach: Goran Bregović, Krzysztof Krawczyk etc. Myślę, że udało nam się lekko nawiązać do tych bałkańskich klimatów”.

Zapowiadane wydawnictwo to nietuzinkowy koncept album opowiadający o szeroko pojętym zjawisku wesela. Wszystkie piosenki zostały w pełni wyprodukowane i napisane przez zespół w składzie: Mateusz Holak i Mateusz Gudel. Podczas 4-letniej przerwy wydawniczej obaj zdążyli dołączyć do grona 30-latków, a jeden faktycznie wziął ślub. W podobnej sytuacji życiowej znalazło się pewnie wielu ich odbiorców.

Choć album utrzymany będzie w ramach jednego, spójnego konceptu – również w warstwie wizualnej – to z pewnością zaskoczy także dużym zróżnicowaniem i uniwersalnością pod względem muzycznym i tekstowym. Podstawą gatunkową materiału jest oczywiście hip-hop, jednak muzycy odważnie łączą rozmaite, momentami wręcz przeciwległe style, takie jak funk, pop czy muzyka klezmerska. W warstwie lirycznej, sięgając po temat wesela, zespół wielopłaszczyznowo analizuje różne aspekty tego wydarzenia, czyniąc to w sposób niezwykle błyskotliwy i bezpretensjonalny, nie unikając przy tym autoironii. Konwencja albumu jest lekka, ale jednocześnie zupełnie serio dotyka istoty wielu życiowych dylematów, z którymi mierzy się pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków, którzy nieco spóźnieni i zagubieni wchodzą w to, co ich rodzice nazywali dorosłością.

Małe Miasta to duet za którym stoją Mateusz Holak oraz Mateusz ‘Jordah’ Gudel. Wspólnie odpowiadają nie tylko za muzykę, ale również wizualną stronę projektu: zarówno pod aspektem graficznym, jak i filmowym. Nakład ich pierwszego albumu rozszedł się już w przedsprzedaży, drugi z miejsca trafił na OLiS i doczekał się reedycji wzbogaconej o bonusową EP-kę, a trzeci dostarczył singli, które stały się najpopularniejszymi piosenkami w ich dorobku. Na dotychczasowych krążkach gościnnie wystąpili z nimi tacy artyści jak Taco Hemingway, Paluch, Ten Typ Mes czy Wojtek Mazolewski. Zagrali też na najważniejszych letnich festiwalach: Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Hip-Hop Kemp, Off Festival czy Spring Break.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s