Kamil Kowalski wspomina balladę Myslovitz!

Kamil Kowalski nie daje o sobie zapomnieć! Artysta ponownie wzrusza!

Kamil Kowalski nie musi nikomu udowadaniać, że jest bardzo wrażliwy, a jego muzyka dociera do najbardziej skrytych emocji. Tym razem poszedł o krok dalej. W najnowszym nagraniu postawił na skromność, prawdę i prostotę, dzięki czemu daje słuchaczom przestrzeń na interpretację wyjątkowego tekstu grupy Myslovitz.

„Polowanie na wielbłąda” to piękna, zapomniana ballada grupy Myslovitz stworzona do filmu o tym samym tytule. Kilka lat temu Kamil został zaproszony do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym, w czasie którego miał wykonać jeden utwór w towarzystwie orkiestry. Było to właśnie „Polowanie na wielbłąda”. Po latach wrócił do tej ballady – już jako dorosły człowiek. Dziś zupełnie inaczej rozumie ten wyjątkowo przejmujący tekst. 

Najnowsza propozycja Kamila to nagranie zrealizowane na żywo, bez ingerencji w dźwięk. Zależało mu na tym, by było jak najbardziej prawdziwe i niosło energię i emocje, jakie w tamtej chwili mu toważyszyły. Aranżacje piano przygotował i nagrał Jan Przepiórkowski.

Kamil Kowalski o swoim najnowszym singlu:

Jestem świadomy tego, że moją mocną stroną jest prawda i emocje! To nagranie jest w 100% szczere i tak surowe jak tylko było to możliwe, by jeszcze mocniej podkreślić przesłanie i wydźwięk tekstu tej niezwykle wzruszającej ballady. „Inność rodzi złość” – ta fraza zawsze powoduje ciarki na moim ciele. To tak prawdziwe, tak smutne. Tak proste a tak w punkt! Musiałem dorosnąć te tego,  by móc dziś nagrać ten utwór.

Kamil Kowalski to Artysta sceny alternatywnej. Jego debiutancka płyta DOM to pełen emocji powrót do dziecięcych lat, rodzinnych stron i tęsknot, które towarzyszą każdemu z nas. Album powstał we współpracy z Patrickiem The Panem – alternatywnym artystą i producentem, muzykiem Dawida Podsiadło. Zaproszenie do duetów przyjęły trzy cenione przez Kamila artystki – Bela Komoszyńska z zespołu Sorry Boys, Natalia Grosiak znana z Mikromisic oraz Natalia Niemen.

Kamil do celu dąży małymi krokami i zawsze, jako indywidualista, chodzi własnymi ścieżkami. Udowadnia, że ciężką pracą można osiągnąć sukces. 
Jego muzyka dryfuje na pograniczu alternatywy i inteligentnego popu. Wrażliwie i prawdziwie opowiada swoje historie. Wspomina, tęskni ale też cieszy się z każdego uśmiechu i dobrego słowa. 

Obecnie pracuje nad nowym materiałem. Płyta DOM to początek, pierwszy krok w dorosłe, muzyczne życie! Kamil już dziś zaprasza w dalszą podróż.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s