Faust: premiera albumu „Cisza po Tobie”

Faust powraca z czwartym albumem w swojej 25-letniej historii thrash/death metalowego grania. “Cisza po Tobie” nawiązuje stylistycznie do entuzjastycznie przyjętego koncept albumu “Wspólnota Brudnych Sumień” (uznaną przez Musick Magazine za jedno z najważniejszych wydawnictw ostatniej dekady w rodzimym metalu). Jest to najbardziej brutalna, najszybsza, a jednocześnie najbardziej liryczna w warstwie tekstowej płyta tej formacji. Od ekstremalnych blastów Pavulona po opartą na białych głosach pieśń pogrzebową i nigdzie indziej nie spotykane instrumentarium. Album ten łamie kręgosłupy stereotypom, poszerza granice metalu. Fani starego KATMorbid AngelTestamentDeath, a nawet Dead Can Dance czy słowiańskiej muzyki źródeł nie będą czuć się rozczarowani.

Materiał zarejestrowano oraz zmiksowano i poddano masteringowi we współpracy z Filipem Hałucha w Heinrich House Studio, partie perkusji nagrano z Pawłem Granowskim w JNS Studio.

Premierowy album ukazał się na CD jewelbox nakładem polskiej wytwórni Szataniec. Autorką okładki oraz 28 stronicowej wkładki z ręcznie malowanymi grafikami jest Anna Malesińska, za layout odpowiada Piotr Czajkowski.

KUP ALBUM „CISZA PO TOBIE”

Komentarz zespołu odnośnie nowej płyty: „Kolejność utworów na płycie nie jest przypadkowa. Okładka płyty przedstawiająca smutną Maryję z dzieckiem na rękach  otoczeniu gnijących owoców oraz drapieżnych czy padlinożernych owadów sugeruje, że będzie to zbiór refleksji nad kondycją moralną współczesnego, zakorzenionego w wartościach chrześcijańskich społeczeństwa. Wartościach, które gniją, korodują i często są uzasadnieniem nienawiści i nietolerancji. W warstwie muzycznej zespół stara się przedstawić mechanizmy, które ostatecznie prowadzą do gwałtów, przemocy, emigracji, ludobójstwa i zobojętnienia ludzi na te zjawiska. Jest to historia ucieczki rodzica z dzieckiem przed prześladowaniem, aż do momentu, w  którym dalej uciekać już nie są w stanie. Dlatego ostatni, zaśpiewany białym głosem utwór to jednocześnie kołysanka i pieśń pogrzebowa. Autor tekstu wykłada w nim swoją osobistą filozofię na temat tego, co stanie się z nami po śmierci. Jeśli spojrzeć na to z perspektywy Tomka Dąbrowskiego – śmierć nie istnieje„.

Odsłuch:

Skład zespołu:

Tomasz „Kaman” Dąbrowski – gitara

Maciej Bartkowski – wokal

Krzysztof Słowikowski – gitara solowa

Szymon Grzemski – bas

Paweł „Pavulon” Jaroszewicz – perkusja

Dariusz Ojdana – klawisze

Karolina Matuszkiewicz – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, kobyz

Social Media
Facebook https://www.facebook.com/Faust-Band-Poland-336344530572420/
Bandcamp https://faust4.bandcamp.com/
Spotify https://open.spotify.com/artist/7tWHxCHfsFZoPHzqiQTlIZ
Youtube https://www.youtube.com/channel/UCht5tdVuqzazHVfBtjYliOA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s