Najnowsza dostawa od zespołu pies! Letniaczki! vol.2 !

pies nie zatrzymuje się i leci dalej. Chłopaki z Poznania podrzucają kolejny numer ze swojej kolekcji letniczków. leżeć / śnić nic to idealny kawałek na ostatnie dni wakacji. Do współpracy przy tym singlu pies zaprosił Małgolę, No. Czy to ich najbardziej przebojowy numer tego lata? Zapewniamy, że zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa!

pies o swoim najnowszym singlu:

„leżeć / śnić” to chronologicznie pierwszy utwór z nadchodzącej EPki „letniaczki”. Jego zarys powstał wspólnymi siłami latem 2021, niedługo po wydaniu naszego debiutu. To wtedy narodziła się idea zwiewnej, piosenkowej, skrojonej na lato EPki. W dodatku udało nam się spełnić marzenie o współpracy z cudowną Małgolą, No, która okrasiła „leżeć / śnić” dynamicznymi partiami klawiszy i eterycznymi harmoniami, w efekcie czego powstał chyba najbardziej przebojowy utwór w naszym repertuarze – idealny by poleżeć na kocyku w cieniu drzew.

Pies to czterech chłopaków z poznańskich Jeżyc, to miłe melodie i slackerski feeling, to przełom lata i jesieni zamknięty w piosenkach, to kawałki o ułomnościach, porażkach i tęsknocie podane przy akompaniamencie pływających na falach pogłosu gitar. Muzyka psa nie stroni od delikatnych syntezatorowych plam, gęstych gitarowych plecionek oraz kompozycyjnej elegancji. Utwory zespołu dzięki mieszance odprężenia i melancholii chcą niejako przytulić słuchacza, dodać otuchy i przynieść ukojenie. Twórczość psa oscyluje wokół estetyki melodyjnego, gitarowego indie popu i soft rocka spod znaku Phoenix, Real Estate czy Maca DeMarco.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s