Gitarzysta MICHAŁ SZCZERBIEC zapowiada nową płytę w stylu country and western

Warszawski gitarzysta i aktor Michał Szczerbiec wyda pod koniec września piątą solową płytę zatytułowaną „Quantum”. Wydawnictwo zawiera 10 instrumentalnych utworów utrzymanych w stylistyce country and western i ukaże się w drugiej połowie września.

Ideą powstania całego albumu było przyjrzenie się naturze otaczającego nas świata. Najmniejsze cząstki – kwanty czy atomy tworzą naszą rzeczywistość. Odbieramy ją taką jaką jest za pomocą naszego umysłu. Jesteśmy poniekąd ograniczeni poprzez naszą ludzką percepcję. Chciałoby się wyjrzeć poza horyzont naszej rzeczywistości i zobaczyć świat takim jakim jest naprawdę.

Utwory są utrzymane w stylistyce mocno gitarowej, brzmienia akustyczne mieszają się z surf-rockową gitarą przypominającą dokonania takich grup jak The Ventures czy The Shadows. Tematy instrumentalne zaproponowane przez Michała z powodzeniem mogłyby stanowić muzyczne tło do filmu.

Album promuje singiel o tym samym tytule.

M MAG POLECA: TRZEBA BYĆ SAMEMU SOBIE PRZYJACIELEM, BO OSTATECZNIE MAMY TYLKO SIEBIE – MICHAŁ SZCZERBIEC [WYWIAD]

Michał Szczerbiec – gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor. Doceniany przez krytyków oraz publiczność, kilkukrotnie wyróżniany w konkursie gitarowym „Solo Życia” organizowanym przez Mieczysława Jureckiego (ex-Budka Suflera). Michał ma za sobą występy jako headliner na: VIII Ochota Blues Festival, XIII Praski Blues, Warsaw Guitar Night. Na przestrzeni lat dzielił scenę z takimi artystami jak: Leszek Cichoński, Krzysztof Ścierański, Janek Pentz czy Najlepszy Przekaz w Mieście. Jest autorem wielu kompozycji instrumentalnych publikowanych m.in. w książce z płytą CD – „Wojny Gitarowe” 2009 i 2011 wydawnictwa Absonic. Zafascynowany klimatem lat 60. kreuje własne około bluesowe brzmienia. Ma na koncie cztery płyty sygnowane swoim imieniem i nazwiskiem. Ostatnia z nich, zatytułowana „Przyjdzie na ciebie czas” ukazała się w 2021 roku. Na początku 2022 roku wydał wraz z Caroline Brazzavsky płytę pod szyldem Zima W Środku Lata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s