Manuel Fernández w niezwykłym wykonaniu Música Callada!

Hiszpański pianista, Manuel Fernández, rozpoczyna ofensywę wydawniczą, w trakcie której prezentuje i będzie prezentował interpretacje  klasycznych ale mało znanych utworów. Pierwszym, już dostępnym, jest wybitna kompozycja autorstwa Federico Mompou – Música Callada.

Związany z Polską od  czasu studiów na  Akademii Muzycznej w Krakowie, Manuel Fernandez w trakcie swojej kariery występował niemal we wszystkich krajach europejskich a także w Azji. Swoje koncerty opierał niemal wyłącznie na muzyce XX i XXI wieku występując na festiwalach m.in. w Hiszpanii, Polsce, Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Włoszech, Portugalii czy Austrii.

Jego interpretacje charakteryzują się szczerością i pokazują osobowość, charyzmę a także siłę pianisty. Dzięki niej przybliża nie zawsze łatwy repertuar każdemu rodzajowi publiczności. 

Właśnie od teraz, możemy zanurzyć się w jego muzycznym świecie i odkryć te fascynujące inspiracje, dzięki zapisowi nagrań, dostępnym już w serwisach streamingowych. W ciągu kilkunastu tygodni Manuel zaprezentuje trzy utwory, których będzie można słuchać na wspomnianych platformach. Pierwszym, dostępnym jest Música Callada autorstwa  Federico Mompou. Skąd akurat ten wybór? Od lat szukałem repertuaru, który pozwoli mi pokazać prawdziwe, czyste emocje.  Música Callada to wspaniały utwór, dzięki któremu te emocje poczuje każdy słuchacz. Autor, Federico Mompou nie szuka w nim wirtuozerii ale szczerości wykonania. Mam nadzieję, że udało mi się ją przekazać – odpowiada Manuel Fernández.

Pretekstem nowych nagrań  jest oczywiście wielka chęć koncertowania Artysty w Polsce, dlatego też zachęcamy do regularnego sprawdzania jego kanałów social media, by być na bieżąco z jego ruchami.

https://www.facebook.com/manuelfernandezofficial

https://www.instagram.com/manuel.fernandez.piano/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s