pies w te wakacje dostarcza letniaczki!

pies to kolejna nowość w rodzinie Niebieskiego Labelu. Przyszli do nas ze swoimi lekkimi, indie popowymi utworami, które sami roboczo nazywają „letniczkami”. Pierwszy z nich prezentujemy już dziś.

po co / po nic to numer z chwytliwym i beztroskim  początkiem, który ewoluuje i nabiera kształtów, by w końcówce eksplodować indie rockową feerią przesterowanych gitar. To pierwszy singiel zapowiadający najnowszą EPkę zespołu.

pies o swoim najnowszym singlu:

„po co / po nic” to lekki, letni numer o rezygnacji i poczuciu bezsensu swoich działań – brzmi paradoksalnie? A jednak to połączenie stało się możliwe dzięki gościnnemu udziałowi Egipcjan i prostej formule: Maciej, lider zespołu, gdy kolejny raz zdarzyło mu się o czymś zapomnieć, usiadł zrezygnowany z gitara w ręce i… z automatu napisał zalążek numeru.

Pies to czterech chłopaków z poznańskich Jeżyc, to miłe melodie i slackerski feeling, to przełom lata i jesieni zamknięty w piosenkach, to kawałki o ułomnościach, porażkach i tęsknocie podane przy akompaniamencie pływających na falach pogłosu gitar. Muzyka psa nie stroni od delikatnych syntezatorowych plam, gęstych gitarowych plecionek oraz kompozycyjnej elegancji. Utwory zespołu dzięki mieszance odprężenia i melancholii chcą niejako przytulić słuchacza, dodać otuchy i przynieść ukojenie. Twórczość psa oscyluje wokół estetyki melodyjnego, gitarowego indie popu i soft rocka spod znaku Phoenix, Real Estate czy Maca DeMarco.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s