Holly Blue przedstawia singiel „The End”

“The End” to drugi singiel z nadchodzącej czwartej płyty Holly Blue. Utwór opowiada o upływie czasu i przemijaniu uczuć oraz o naturze, która nadaje rytm naszemu życiu. Wiosna jest tutaj zarówno początkiem jak i końcem. Piosenka powstawała na przełomie kwietnia i maja wśród budzącej się do życia przyrody, ale i uczucia pewnego rodzaju przesilenia i nadchodzących nieuchronnych zmian. Historia opowiada o akceptacji, autorefleksji, odpuszczaniu tego, co od nas niezależne i szukaniu odpowiedzi w samym sobie. Elektroniczna aranżacja osadzona jest na wyraźnej, ciężkiej partii perkusyjnej oraz ciepłych pulsujących syntezatorach, co nadaje “The End” lekkiego, chilloutowego brzmienia. Piosenka stanowi zapowiedź czwartej płyty Holly Blue, która ukaże się jesienią 2022.

Holly Blue to zespół założony przez wokalistkę Sonię Kopeć, jej brata – basistę Krystiana oraz producenta i muzyka Emila Blanta. Ich muzyka charakteryzuje się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami z pogranicza muzyki pop oraz elektroniki.

Debiutancka płyta zespołu pt. First Flight ukazała się jesienią 2012 r. i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków muzycznych. Po wydaniu krążka grupa zagrała wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. Zespół wystąpił również na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich.

W 2016 r. Holly Blue wydało drugi album pt. UpBeat, którego jednym z producentów był Eddie Stevens znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7, oraz zagrało ogólnopolską trasę koncertową promującą materiał.

Na przełomie 2020 i 2021 r. do składu dołączył gitarzysta Artur Szmer oraz wziął udział w nagraniach i promocji koncertowej trzeciego albumu Holly Blue pt. Guantanamo promowanego przez single Wygnani z miasta, Telepop czy Sprężyna. W 2022 do grupy dołączył gościnnie basista Mariusz Jasiński.

Piosenki Holly Blue grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znalazły się na składankach Sealesia 1 i Sealesia 2, Mysłowice Dobrze Brzmiące oraz Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition.

Obecnie Holly Blue pracuje nad czwartym, całkowicie polskojęzycznym krążkiem, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2022 r.

Strona internetowa: http://hollybluemusic.com/   

Facebook:  https://www.facebook.com/hollybluemusic/

Instagram: http://www.instagram.com/holly_blue_band/   

Tik-Tok: https://vm.tiktok.com/ZMLc9TkUh/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s