MARIUSZ WAWRZEŃCZYK Z SINGLEM „CZASAMI WARTO”

Piosenka „Czasami warto” to propozycja zwycięzcy 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Debiuty”, który w  2018 roku  wydał swój debiutancki krążek pt. „Zawsze pod wiatr„.

„Czasami warto” to  piosenka, która zmusza do refleksji. Nawiązać relacje między sobą  jest ciężko a utrzymać ja jeszcze trudniej, dlatego też warto zastanowić się nad znaczeniem wypowiadanych przez siebie słów”.

Na początku 2022 r. piosenkarz wypuścił piosenkę „Nie budź mnie”, którą skomponował Seweryn Krajewski (ponad 100 tysięcy wyświetleń). Z kolei 2021 r.  przyniósł dwie premiery. Jednym z nich jest utwór „Królowie życia”. To kompozycja Juliusza Kamila, który ma na swoim koncie przeboje napisane dla Roxie Węgiel, Viki Gabor, czy Alicji Szemplińskiej.

Z kolei w styczniu 2021 r. artysta udostępnił utwór „Czas”, który został skomponowany  specjalnie dla Mariusza Wawrzyńczyka przez zmarłego w lutym 2020r. legendarnego twórcę Romualda Lipko. (link: https://youtu.be/-uYEmhPhb7o) .

W czerwcu 2020 r. artysta opublikował wideoklip do piosenki „Chcę Ci powiedzieć”.  W teledysku pojawiają się także znane postaci z polskiego show-biznesu takie jak: Agata Młynarska, Urszula Dudziak, Qczaj, Dagmara Kazimierczak („Królowe życia”), Marta Manowska, Majka Jeżowska, Alicja Węgorzewska, Kasia Wilk, Patrycja Wieja (zwyciężczyni programu „Projekt Lady”), Łukasz Jemioł oraz Kasia Węsierska (prezenterka Radio Eska).

Dla Mariusza Wawrzyńczyka  komponują  najwybitniejsi polscy kompozytorzy tacy jak  Adam Abramek, Paweł Sot, Marek Kościkiewicz, Marcin Nierubiec, Seweryn Krajewski, Romuald Lipko czy Tomasz Lubert a artysta zaśpiewał także w duecie z Krzysztofem Jaryczewskim i Anią Rusowicz a jego nowa wersja znanego hitu Bajmu „Biała armia” wzbudziła zachwyt i aprobatę Beaty Kozidrak.

Wokalista w 2020 r. zaangażował się w akcję dla Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie nagrał utwór „Jest taki dom” wspólnie z plejadą polskich aktorów min. z Małgorzata Kożuchowska,  Danielem Olbrychskim czy Olgą Bończyk.

Mariusz Wawrzyńczyk wystąpił w wielu przedsięwzięciach m.in.  koncert „Wszystko jest poezja” oraz „Ta noc do innych jest niepodobna”- odbywający się podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jego piosenki prezentowane są w ogólnopolskich i regionalnych rozgłośniach radiowych. Szerszej publiczności dał się poznać w programie „Szansa na sukces” (TVP2) oraz „Bitwa na głosy” (TVP2) w grupie Urszuli Dudziak.

Fotografia: Tymoteusz Markiewicz

Wydawca: Soul Records, Dystrybucja: E-muzyka, Grafika: Marcin Błądziński

FB: http://www.facebook.com/mariuszwawrzynczyk/

Instagram: http://www.instagram.com/mariusz_wawrzynczyk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s