Paolo Nutini wróci z epickim albumem „Last Night In The Bittersweet”! Szkocki artysta zaprezentował single „Through The Echoes” i „Lose It”

Paolo Nutini ogłosił premierę czwartej płyty. Album „Last Night In The Bittersweet” ukaże się 1 lipca 2022. Szkocki wokalista jednocześnie podzielił się dwoma singlami promującymi nadchodzące wydawnictwo – „Through The Echoes” i „Lose It”.

Posłuchaj

Podsumowanie wszystkich dotychczasowych osiągnięć Nutiniego potwierdza, że jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich artystów. Dwa z jego trzech dotychczasowych albumów, „Sunny Side Up” i „Caustic Love”, zajęły pierwsze miejsca na brytyjskich listach przebojów, a Nutini sprzedał 8 milionów płyt na całym świecie8 milionów singli w Wielkiej Brytanii i zgromadził 1,5 miliarda odsłuchów w serwisach streamingowych. Zdobywca nagrody Ivor Novello i wielokrotnie nominowany do BRIT Award twórca ma również na koncie 18 platynowych certyfikatów w samej Wielkiej Brytanii.

Album „Last Night In The Bittersweet” z pewnością zapewni wokaliście kolejne sukcesy. To 70-minutowe, epickie dzieło, rozpościerające się od klasycznego rocka, poprzez post-punk, aż po hipnotyczny krautrock. To także najbardziej zróżnicowana, najbardziej dopracowana propozycja od Paolo. Motoryczne rytmy singla „Lose It” przywodzą na myśl niemieckie zespoły z początku lat 70., takie jak Can i Neu, z kolei „Through The Echoes” to ponadczasowy klasyk w stylu Bena E. Kinga i Otisa Reddinga, w którym wokal Nutiniego przypomina nam, dlaczego w ogóle został pozyskany przez wytwórnię Atlantic.

Nad brzmieniem płyty „Last Night In The Bittersweet” czuwał sam Paolo Nutini, którego wspierali Dani Castelar i Gavin FitzjohnNutini również napisał piosenki z pomocą członków swojego koncertowego zespołu.

Na wakacje Paolo Nutini zaplanował nie tylko premierę nowego albumu, ale serię koncertów po Wielkiej Brytanii i na europejskich festiwalach.

Tracklista:
1. Afterneath
2. Radio
3. Through The Echoes
4. Acid Eyes
5. Stranded Words
6. Lose It
7. Petrified In Love
8. Everywhere
9. Abigail
10. Children of the Stars
11. Heart Filled Up
12. Shine A Light
13. Desperation
14. Julianne
15. Take Me Take Mine
16. Writer

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s