Bilety na Rawa Blues Festival już w sprzedażY !

15 maja rozpoczęła się sprzedaż biletów na 40 edycję festiwalu Rawa Blues. Promocyjne ceny obowiązują do 30 czerwca, potem wejściówki będą droższe. Po dwóch latach przymusowej przerwy z powodu światowej pandemii koronawirusa, impreza powraca z rozmachem do katowickiego „Spodka”. 8 października wystąpią między innymi: laureatka nagrody Grammy Macy Gray, wirtuoz gitary Eric Gales, wielokrotny laureat Blues Music Awards Mike Zito oraz Irek Dudek Big Band. M MAG jest patronem medialnym wydarzenia.

Bez wątpienia największą gwiazdą Festiwalu będzie amerykańska wokalistka Macy Gray, której debiut płytowy „On How Life Is” pokrył się trzykrotną platyną w USA oraz poczwórną w Wielkiej Brytanii. Przyniósł też kila światowych hitów z „I Try” na czele (klip do tego utworu ma ponad 60 milionów wyświetleń na YouTube), za który artystka otrzymała nagrodę Grammy. Artystka była w swej karierze pięciokrotnie nominowana do tego prestiżowego lauru.

Dyskografia Macy Gray liczy dziesięć albumów. Wokalistka ma również bogatą filmografię – występowała w większych i mniejszych rolach zarówno na dużym, jak i telewizyjnym ekranie. Jej zaproszenie na Rawę Blues to poszerzenie oferty Festiwalu, otwarcie się na nieco inną publiczność, wyjście poza ortodoksyjnych fanów bluesa.

Wielbicieli gitarowych popisów z pewnością przyciągną do „Spodka” Eric Gales i Mike Zito. Pierwszy z nich ma obecnie znakomitą passę: nagrywa wysoko oceniane przez fanów i krytyków muzycznych albumy, koncertuje i nagrywa z ikoną bluesrocka Joe Bonamassą (który zresztą określił niegdyś Galesa mianem „najlepszego gitarzysty na świecie”). Solowa dyskografia artysty liczy 19 płyt (plus liczne gościnne sesje oraz krążki z gatunku „tribute”, na których chętnie się udziela). A koncerty Erika Galesa są prawdziwym wulkanem energii. – To Jimi Hendrix dwudziestego pierwszego wieku – mówi Irek Dudek.

Kolejny artysta zza Oceanu – Mike Zito – jest jedną z najciekawszych postaci współczesnego bluesa. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, właściciel wytwórni płytowej – prawdziwy człowiek Renesansu. Dekadę temu, muzyk znalazł się w składzie bluesowej supergrupy Royal Southern Brotherhood. Występowali w niej między innymi: laureat Grammy Cyril Neville oraz Devon Allman (syn Gregga Allmana z The Allman Brothers Band). Wydana w 2012 roku płyta zebrała bardzo dobre recenzje i wskoczyła do pierwszej dziesiątki bluesowego zestawienia magazyny „Billboard”.

Podczas Rawy Blues nie może zabraknąć koncertu twórcy i dyrektora Festiwalu. Irek Dudek – z okazji jubileuszu – postanowił znów zaprezentować publiczności swoje bigbandowe wcielenie. Na scenie pojawią również – w roli gości specjalnych – wybitni muzycy jazzowi (flecista Krzysztof Popek, skrzypek Henryk Gembalski) oraz znakomity gitarzysta SBB Apostolis Antymos. Muzycy przypomną repertuar z płyty „No.1”.

Skład Festiwalu uzupełnią polscy artyści wybrani przez Radę Artystyczną Rawy Blues. Ich nazwiska poznamy wkrótce.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się „in-door” (pod dachem). Laureat prestiżowej nagrody „Keeping The Blues Alive 2012” w kategorii Festiwal Międzynarodowy, przyznanej przez amerykańską The Blues Foundation. W ostatnich latach, oprócz „Spodka”, Rawa Blues gościła w nowoczesnej Sali Koncertowej NOSPR, gdzie odbyły się niezapomniane koncerty takich artystów jak Keb’Mo, Rick Estrin & The Nightcats, Eden Brent czy dwukrotnie Irka Dudka w odsłonach z orkiestrą symfoniczną NOSPR-u oraz z własnym Big Bandem. 

Podczas 40 edycji festiwalu, na festiwalowych scenach wystąpiła czołówka bluesowych artystów z kraju jak i zza granicy.  Warto przypomnieć, że mieliśmy zaszczyt gościć takich wykonawców jak: Junior Wells, Koko Taylor, Keb’Mo, Robert Cray, JJ Grey & Mofro, James Blood Ulmer & Vernon Reid, Otis Taylor, Eric Sardinas czy Blind Boys of Alabama.

Bilety na Festiwal do nabycia wyłącznie w sieci Ticketmaster.

https://www.ticketmaster.pl/artist/rawa-blues-festival-bilety/998399

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s