MAKE JAZZ NOT WAR – KONCERT CHARYTATYWNY W WARSZAWSKIM KLUBIE PALLADIUM

8. kwietnia 2022 roku w Teatrze Palladium odbędzie się charytatywny koncert “MAKE JAZZ NOT WAR”, podczas którego wystąpią najważniejsi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej.

Dochód z wydarzenia w 100% przeznaczony jest na pomoc Ukrainie, w tym wsparcie działań organizacji wspierających uchodźców, a w kolejnym etapie działań aktywizacyjnych i edukacyjnych, skierowanych do osób uciekających przed wojną, dołączających do społeczności warszawskiej.

Muzycy wykonają utwory pochodzące z ich bieżących programów koncertowych i najnowszych płyt. W trakcie wydarzenia odbędzie się także aukcja charytatywna fotografii i grafik Urszuli Las, Kasi Stańczyk i Jarka Wierzbickiego.

Koncert będzie transmitowany online na kanale Agora Muzyka na Facebooku oraz na kanale Youtube.

Na scenie wystąpią:Ewa Bem – śpiew

Dorota Miśkiewicz – śpiew

Agnieszka Wilczyńska – śpiew

Krzysztof Kiljański – śpiew

Janusz Szrom – śpiew

Henryk Miśkiewicz – saksofon

Robert Majewski – trąbka/flugelhorn

Andrzej Jagodziński – fortepian

Paweł Perliński – fortepian

Adam Cegielski – kontras

Andrzej Łukasik – kontrabas

Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja

Marcin Jahr – perkusja

Koncert poprowadzi: Artur Andrus

Oczywistym celem koncertu jest zebranie jak najwięcej środków finansowych na pomoc Ukrainie, natomiast podkreślić chcielibyśmy także, iż udział w wydarzeniu jest wyrażeniem wsparcia przez publiczność, jak również środowisko artystyczne dla osób zaangażowanych w nieustające wsparcie na rzecz panującej sytuacji.

Bilety można nabyć pod tym adresem oraz w Salonach EMPIK

Organizatorzy:

BLUE NOTE Agencja Artystyczna działa na rynku od 1994r. Założycielem jest Andrzej Łukasik, kontrabasista, muzyk jazzowy, producent, menadżer, animator życia muzycznego. W 2006 r agencja rozszerzyła swoją działalność o wydawnictwo płytowe. www: https://www.bluenote.waw.pl/

Centrum Wsparcia Koordynacji Warszawa (Promotor wydarzenia) powstało z inicjatywy organizacji pozarządowych wchodzących w skład Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Cudzoziemców we współpracy z władzami m. st. Warszawy. Jest to miejsce wzajemnego wsparcia informacyjnego, koordynacji, uwspólniania potrzeb i zasobów dla podmiotów wspierających (NGOs, ruchów nieformalnych, struktur miasta, instytucji publicznych, firm i innych podmiotów).

Fundacja Inna Przestrzeń (Operator wydarzenia) powstała w czerwcu 2006 roku. Działa aktywnie na rzecz promowania otwartości, demokracji i wielokulturowości. Otwiera nowe przestrzenie dla wypowiedzi artystycznej i społecznej w Polsce i na świecie. Angażuje się w działania na rzecz praw człowieka. Prowadzi działania w obszarze edukacji interdyscyplinarnej oraz realizuje projekty współpracy rozwojowej i na rzecz społeczeństwa obywatelskiego wspólnie z lokalnymi partnerami w różnych miejscach świata. Stworzyliśmy interdyscyplinarny festiwal edukacyjny One Caucasus na pograniczu Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu oraz wspólnie z partnerami gruzińskimi – rozpoczęliśmy wdrażanie pierwszego na Kaukazie budżetu partycypacyjnego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s