Spotify startuje z polską edycją playlisty wspierającej niezależnych artystów – Fresh Finds PolskA

W przypadku artystów znajdujących się na początku kariery, aby zyskać tysiące słuchaczy czasami wystarczy, by ich utwór znalazł się we właściwym miejscu i czasie. Taką okazją do zaprezentowania swojej twórczości są playlisty Fresh Finds na Spotify. 8 lutego 2022 r., wystartowała polska edycja tej playlisty, na której znajdą się utwory niezależnych artystów znad Wisły.

Playlista Fresh Finds jest często pierwszą listą odtwarzania na Spotify, w ramach której niezależni artyści mają możliwość zaprezentowania swojej muzyki szerszej publiczności. Tym samym dla wielu twórców stanowi ona pierwszy krok na drodze do sukcesu w mainstreamie – jak w przypadku Clairo, Omara Apollo, Curtisa Waters’a, 100 gecs, Amine i wielu innych. Od momentu uruchomienia w 2016 roku Fresh Finds, Spotify umieściło na playliście ponad 25 000 artystów, a ich średnia miesięczna liczba słuchaczy wzrosła aż o 108% w ciągu 28 dni od momentu dodania. Spośród artystów, których pierwszą redakcyjną playlistą Spotify jest Fresh Finds, ponad 44% trafia w przyszłości na inne redakcyjne playlisty na Spotify.

Spotify pomoże odkryć nowych artystów niezależnych

Dzięki Fresh Finds prezentujemy słuchaczom najciekawsze niezależne lokalne talenty, często na początku swojej artystycznej drogi. Korzystając z narzędzi dostępnych poprzez platformę Spotify for Artists, lokalny team Spotify każdego dnia odkrywa najciekawszą nową muzykę od polskich niezależnych artystów. Cieszymy się, że możemy stworzyć dla nich specjalną przestrzeń i pokazać różnorodne, wschodzące talenty. Fresh Finds to miejsce dla undergroundowych artystów z każdego gatunku muzyki, od lofi rapu i bedroom popu po elektronikę i punk – playlista na której odnajdą ich słuchacze spragnieni muzycznych odkryć i świeżości – mówi Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify.

W ramach startującej playlisty Fresh Finds Polska zespół redakcyjny Spotify wybrał 50 utworów niezależnych artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Wśród nich znaleźli się asl33p, który trafi też na okładkę playlisty, TEN TONYEbazOOmscolor blueGrzesma.blaIKARVSBeg LepesAkioIGAnatan. Playlista Fresh Finds Polska będzie aktualizowana co tydzień, a wybrani twórcy mają także szansę zaistnieć w globalnej wersji playlisty.

Fani najświeższych muzycznych trendów i wschodzących twórców na Spotify mogą śledzić zarówno playlisty Fresh Finds według podziału na poszczególne gatunki muzyczne, jak i na regiony. W ramach dedykowanych playlist użytkownicy mogą również posłuchać artystów z 13 regionów: Australii/Nowej Zelandii, Brazylii, Niemiec/Austrii/Szwajcarii, Wielkiej Brytanii/Irlandii, Indii, Indonezji, Włoch, Filipin, Singapuru/Malezji, Hiszpanii, Korei Południowej i Turcji, a także Wietnamu.

źródło: https://spotify.prowly.com/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s