Plastic „Space” [streaming party]

Płyta “Space” to wyjątkowa podróż międzygatunkowa i powrót do korzeni muzyki elektronicznej. Zespół Plastic powraca w najlepszej formie!

Zespół Plastic po raz kolejny zabiera słuchaczy w eklektyczny świat elektroniki i alternatywnego popu. Dźwiękami odczarowują szarą rzeczywistość i zapraszają do chwilowego zapomnienia w tańcu. Na czwartym autorskim albumie „Space” – Plastic powraca do swoich korzeni – muzyki, która podbijała klubowe parkiety.

Na płycie można usłyszeć niezwykłych gości: laureatów Grammy Randiego Breckera i Włodka Pawlika oraz Krzysztofa Antkowiaka.

Album zapowiadały single: „U Gonna Love It”, „Out Of Control”, „Waiting For A Plane” i „Gonna Get U”. Premierze płyty towarzyszy singiel „Dream Dancing”, który kinomanii mogli usłyszeć w filmie Jana Komasy – „Sala samobójców. Hejter”.

okładka płyty

„Space” to album zainspirowany podróżami, w które zespół wyruszył, by być może po raz ostatni obejrzeć koncerty wielkich gasnących gwiazd muzyki. Na płycie słychać dźwiękowe pocztówki: cykady z Minneapolis z okolic domu Prince’a, odgłosy lotnisk, ulicy w Santa Monica i metra w Londynie.

Moment ukończenia pracy nad nowym materiałem rozdziela rzeczywistość duetu Plastic na tę przed i po tym, jak codzienność uległa zmianie:

„Na SPACE znaleźliśmy przestrzeń do poruszenia różnych tematów, to album pozytywny z charakterystycznym dla nas dystansem do rzeczywistości. Jednak podczas pandemii – zaczęliśmy nieco inaczej postrzegać nasze utwory. Waiting For A Plane o miłości do latania to dziś wyraz tęsknoty za tym, co kiedyś było na wyciągnięcie ręki, a co teraz stało się symbolem naszej utraconej wolności i normalności.

„Out Of Control” nabiera innego, głębszego znaczenia – dziś opisuje gniew i chęć wydostania się z izolacji. W czasie pandemii nasza ekspresja została stłumiona w czterech ścianach. Teraz jeszcze bardziej czujemy potrzebę wyrażania emocji – choćby przez tak swobodną i spontaniczną formę ruchu jaką jest taniec.

Dream Dancing jest mostem do naszej przeszłości. Mógłby się znaleźć na poprzednich naszych płytach np. tuż obok I Want U. To nawiązanie do muzyki tanecznej która zainspirowała nas do założenia Plastic, a która obecnie przeżywa prawdziwy renesans.”

Plastic wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach: Open’er Festival, Kraków Live Music Festival, Orange Warsaw Festival, Free Form Festival. Zdobył Grand Prix międzynarodowego Pepsi Vena Music Festival, otrzymał 2 nominacje do Fryderyków, a utwory z ich najnowszego albumu znalazły się już w półfinale International Songwriting Competition.

Space STREAMING PARTY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s