The Weeknd „Save Your Tears”

The Weeknd zaprezentował kolejny teledysk promujący jego zeszłoroczny album After Hours. W klipie do Save Your Tears artysta ponownie uderza w Grammy.

Noworoczny prezent od The Weeknd. Artysta wciąż promuje swoje wydawnictwo sprzed roku –album After Hours, który królował w tegorocznych podsumowaniach i rankingach muzycznych, również w naszych.

Jednak nie wszyscy doceniają ogromny wpływ najnowszego krążka kanadyjskiego wokalisty na światowy rynek muzyczny. Akademia przyznająca najbardziej prestiżowe statuetki muzyczne – Grammy, postanowiła udawać, że krążek ten w ogóle nie powstał i nie przyznała Abelowi ani jednej nominacji, mimo że chociażby podczas rozdanych jakiś czas temu American Music Awards, artysta zgarnął aż trzy wyróżnienia w kategoriach: Najlepszy artysta, Najlepszy album i Najlepsza piosenka Soul / R & B (Heartless).

W związku z tym, tuż po ogłoszeniu tegorocznych nominacji przez Akademię, The Weeknd postanowił zabrać głos na swoim Twitterze, twierdząc, że Grammy pozostają skorumpowane.

Zdaje się, że to nie było jedyne i ostatnie słowo Abela w sprawie Grammy. Artysta właśnie podzielił się nowym teledyskiem do utworu Save Your Tears, w którym kontynuuje wątki i zabawę wizerunkiem, rozpoczęte w poprzednich klipach z ery After Hours. Nie da się w tym wszystkim nie dostrzec dodatkowego dna i nawiązań do prestiżowej gali. The Weeknd występuje bowiem w szykownym miejscu pełnym siedzącej przy pięknie zastawionych stołach publiczności. Twarze osób kryją się za pełnymi przepychu maskami, które mają sugerować fałszywe pobudki członków branży celebryckiej.

W pewnym momencie klipu Abel trzyma nawet złote trofeum, które ostatecznie z impetem wyrzuca. Wokalista pojawił się również bez bandaży, które w ostatnim czasie oplatały jego twarz. Ta, po pozorowanej rekonstrukcji, wygląda teraz groteskowo idealnie, w czym fani doszukują się nawiązań do presji bycia idealnym, wywieranej przez przemysł muzyczny na jego członków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s