„Byle do rana” Magdy Adamek „Piosenką Roku”

Rok 2020 mimo, iż bardzo trudny dla branży muzycznej, dla Magdy Adamek był pasmem sukcesów. Pochodząca z Lublina kompozytorka, autorka tekstów i wokalistka o muzyce, mówi, że to uniwersalny język, którym można przemówić do duszy. Śpiewa i gra na fortepianie od najmłodszych lat. Przez lata brała udział w wielu kooperatywach muzycznych, ale swoimi solowymi utworami  za namową przyjaciół dzieli się ze światem dopiero od niedawna.  Trzy z sześciu wydanych przez nią do tej pory singli: „Byle do rana“, „Gdzieś jest takie miejsce“ i „Niewidzialna“, na stałe zadomowiły się na antenach polskich i zagranicznych stacji radiowych. Co więcej, szturmem zdobyły podium list przebojów (między innymi Radia Rzeszów i Radia Lublin), na którym to utrzymywały się po kilkanaście tygodni.

Rok 2021 Magda Adamek rozpoczyna kolejnym sukcesem. Jej singiel „Byle do rana“ głosowaniem słuchaczy wygrał plebiscyt na „Piosenkę Roku“ Radia Rzeszów zdobywając aż 40% wszystkich głosów! Magda jest zarówno autorką tekstu i muzyki singla. Jak opowiada sama artystka:

„Ten utwór napisałam w jedną z tych bezsennych nocy, „kiedy cisza taka głośna jest“. To piosenka o tęsknocie za doskonałą miłością, za kimś, kto kocha i daje poczucie bezpieczeństwa, za kimś, kto kocha bez względu na wszystko. To piosenka z którą, jak myślę, wiele osób może się utożsamiać. Myślę, że z tego właśnie powodu ten singiel tak bardzo spodobał się słuchaczom, bo każdy z nas czasami tęskni, każdy z nas kocha i chce być kochanym. A ponieważ wypłynęła ona z potrzeby serca, to być może dlatego dotyka też innych serc“.

Mimo, iż teoretycznie nie można było wybrać gorszego czasu na debiut niż czasy COVID-a to jednak, Magda Adamek idzie do przodu i robi swoje, bo podobno “na dobrą muzykę nie ma złych czasów”. Na dowód, że „sodówa“ nie uderzyła jej do głowy i nie zamierza osiąść na laurach, wkrótce w podziękowaniu dla fanów i słuchaczy wydaje angielską wersję singla „Byle do rana“ wraz z teledyskiem. Utwór nosi tytuł „Extremely loud is silence tonight“ a jego premiera planowana jest na styczeń/luty 2021.

Magda Adamek – Byle do rana

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s