Nie przegap nowego singla zespołu Holly Blue „Strong”!

„Strong” to historia o dorastaniu, przemianie, braterskiej miłości, ale i trudnych wydarzeniach, które pozostają w pamięci na całe życie. Zamiast pogrążać się w przeszłych błędach, bohaterowie wybierają jednak ponowne zdefiniowanie samego siebie i odnalezienie siły wewnętrznej. To opowieść o tym jak kształtuje nas dzieciństwo, co dzieje się gdy przestajemy idealizować ludzi, z którymi wchodziliśmy w dorosłość i jak te relacje wpływają na nasze przyszłe życie.

Piosenka stworzona została na potrzeby prestiżowego konkursu muzycznego Cyberpunk 87.9 Growl FM organizowanego przez twórców gry Cyberpunk. 2077, gdzie reprezentowała polską scenę muzyki elektronicznej.

Muzyka: Emil Blant, Sonia Kopeć / Tekst: Sonia Kopeć

Holly Blue to zespół założony na Śląsku w 2011r.  przez wokalistkę Sonię Kopeć, jej brata – basistę Krystiana oraz producenta i muzyka Emila Blanta. W 2019 r dołączył do nich gitarzysta Artur Szmer. Ich muzyka charakteryzuje się subtelnym głosem Soni oraz wybuchową mieszanką muzyki pop, rock, funk oraz elektroniki.

Debiutancka płyta zespołu pt. First Flight ukazała się jesienią 2012 r. i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków muzycznych oraz słuchaczy. Po wydaniu krążka grupa zagrała wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. Zespół wystąpił również na festiwalu SOPOT TOPtrendy promując piosenkę Lemon oraz zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich.

W 2016 r. Holly Blue wydało drugi album pt. UpBeat, którego jednym z producentów był Eddie Stevens znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7, oraz zagrało ogólnopolską trasę koncertową promującą materiał. Na płycie znalazł się cover Roisin Murphy Primitive, o którym sama autorka napisała w mediach społecznościowych  „WOW I love this, it’s tremendous”. Dodatkowo singiel Holly Blue – Comfort Zone został wybrany przez Radio Katowice jako reprezentant Śląska w ogólnopolskim konkursie radiowym „Przebojem na Antenę”.

Trzeci albumu Holly Blue pt. Guantanamo pojawił się na rynku w 2020 r. Była to pierwsza płyta zespołu napisana w języku polskim. Promujące go single Wygnani z miasta, Telepop czy Sprężyna spotkały się bardzo pozytywnym przyjęciem fanów, krytyków i radiowców.

Holly Blue to przede wszystkim zespół koncertowy, który na żywo gwarantuje niezapomniane przeżycia. Mocna energia przeplatająca się z melancholijnym klimatem  sprawia, że jest to zjawisko długo pozostające w pamięci. Grupa zagrała setki koncertów, nie tylko w małych klubach, ale także na wielkich scenach u boku filarów polskiej sceny muzycznej. Muzyka, którą reprezentują jest wynikiem wielu doświadczeń i artystycznych inspiracji, dzięki temu zespół wnosi zupełnie nową jakość do polskiej sceny niezależnej. 

Piosenki Holly Blue grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych, a zespół z powodzeniem koncertuje zdobywając coraz to nowe rzesze fanów.

28 kwietnia 2023r. miała premiera czwartej płyty pt. „Rydwany w ogniu”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s