ta Ukrainka „(Chyba) Ostatni Dzień”: Nowy singiel z debiutanckiego albumu

Kolejny singiel artystki, wybranej do czwartej edycji programu Spotify Radar Polska dla młodych, obiecujących wykonawców.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Ta piosenka jest zaproszeniem do świata artystki, jej intymnym wyznaniem prowadzącym w zakamarki jej wnętrza. To opowieść o niepewności, niezabliźnionych ranach i balaście emocjonalnym, który w mniejszym lub większym stopniu dźwiga każdy z nas. Nawet jeżeli ta krytyczna samoocena brzmi czasami lekko defetystycznie, nie należy w tej optyce doszukiwać się pochwały pesymistycznego myślenia, raczej próby zmierzenia się z rzeczywistością.

Minimalistyczny podkład oparty na szumach i oszczędnych syntezatorach inspirowany jest twórczością Postal Service.

„(Chyba) Ostatni Dzień” to kolejny singiel tej Ukrainki ze zbliżającego się jej debiutanckiego albumu. 

ta Ukrainka (Anastazja Ivahnenko) urodziła się 977 km od Warszawy, w mieście 41 razy mniejszym. Zdobywa wykształcenie na Ukraińskim Państwowym Uniwersytecie Transportu Kolejowego, rezygnuje jednak z pracy kierownika pociągu i wybiera drogę, którą podpowiada jej serce – postanawia zmienić swoje życie i wyrusza na „dziki zachód”.

Nie zna ludzi, nie zna języka, zna za to kilka piosenek Marii Peszek i Taco Hemingwaya, co pomaga jej w podjęciu decyzji o wyjeździe do Polski. Początki nie są łatwe. Poza pracą w sklepie z zielonym płazem w logo, nie wychodzi i z nikim się nie kontaktuje. Trochę nielegalna, bardzo przestraszona, mówiąca z łatwym do rozpoznania akcentem…

Trafia do pracy w barze, później w kolejnym… i w kolejnym, w czwartym pracuje przez 3 lata. W międzyczasie poznaje bliskich ludzi, dzięki którym zaczyna tworzyć.

3 listopada 2021 pokazała światu swój pierwszy singiel i teledysk, „POLSKI SEN – DOLORES”. Po nim przyszło osiem kolejnych singli, które publiczność i media przyjęły z wielkim zainteresowaniem.

ta Ukrainka została laureatką głównej nagrody w plebiscycie „Gazety Wyborczej”, Sanki 2022, prezentującym najciekawsze nowe talenty w polskiej muzyce. Nagroda została wręczona na festiwalu Great September 2022 w Łodzi, gdzie artystka zagrała też udany koncert. „Wyborcza” zaliczyła ten występ do „5 olśnień festiwalu Great September”. Anastazja wystąpiła też na festiwalu Soundrive.

Rok 2023 również zapowiada się obiecująco. Artystka została wybrana do czwartej edycji programu Spotify Radar Polska, którego celem jest promowanie młodych artystów.

Planowane są również koncerty – wystąpi m. in. na Off Festival 2023 w Katowicach i Festiwalu Nowe Brzmienia w Lublinie.

FB: www.facebook.com/taukrainka
Instagram: www.instagram.com/ta__ukrainka/
TikTok: www.tiktok.com/@ta_ukrainka

Spotify RADAR Polska 2023 – ta Ukrainka wśród uczestników

17 maja Spotify uruchamia kolejną edycję programu RADAR Polska 2023, który ma na celu wspieranie wschodzących artystów z naszego kraju i rozwijanie ich kariery. Do tegorocznego programu dołączają: Frank Leenta Ukrainkastickxrbambi IGNACY – muzycy odważnie reprezentujący nowe brzmienie polskiej muzyki.

W czwartej edycji programu Spotify RADAR Polska biorą udział artyści z różnych środowisk i muzycznych stron. Mają z pewnością jedną cechę wspólną — niechęć do trzymania się tylko jednego gatunku. Zamiast tego czerpią inspiracje z różnych stylów muzycznych, sztuki i mediów społecznościowych – trafiając do młodszych słuchaczy i nadając ton nowemu brzmieniu Polski.

Więcej o programie: 
https://spotify.prowly.com/243766-spotify-startuje-z-czwarta-edycja-programu-radar-ktorego-celem-jest-wspieranie-wschodzacych-gwiazd-polskiej-sceny-muzycznej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s