Olsztyńskie trio IINÁ wydała debiutancki album „Młoda”

„Młoda” to tytuł debiutanckiego albumu olsztyńskiego trio IINÁ, który miał premierę w minioną sobotę.

IINÁ to olsztyńskie trio stworzone przez liderkę zespołu, autorkę piosenek oraz wokalistkę i instrumentalistkę Ewę Pawlak, skrzypaczkę Dominikę Cieślak i perkusistę Jacka Ruczko. Wspólnie aranżują utwory, a na scenie tworzą energiczne i magiczne brzmienie zbliżone do skandynawskiego minimalizmu. Połączenie instrumentów akustycznych i elektronicznych pozwala na ujęcie przekazu lirycznego w prostej, ale nieprzypadkowej formie.

Debiutancka płyta „Młoda” tworzy liryczną opowieść o tęsknocie, osobistych dążeniach ku spełnieniu, miłości, o rozpadzie i pożegnaniach. W drodze poszukiwania różnorodności ekspresji i eksperymentowania z fakturą oraz z brzmieniem samego języka utwory zostały napisane zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Płyta ta została wyprodukowana i zaaranżowana we współpracy z producentem, multiinstrumentalistą oraz kompozytorem Marcinem Rumińskim, a nad finalnym brzmieniem czuwał Michał Kupicz, realizator miksu i masteringu. Całość dopełnia adekwatnie minimalistyczna oprawa graficzna autorstwa Marty Dunder.

Nazwa zespołu w języku Nawaho oznacza życie i nadaje kierunek muzyczny ku różnorodności ujętej w proste środki. Osią utworów są teksty, które stanowią punkt wyjścia dla ekspresji muzycznej. Muzyka IINY często budzi skojarzenia z nurtem cold wave, ale również posiada znamiona synth popu, popu lirycznego, można ją określić mianem „dream zone”. Debiut IINY jest z pewnością warty odnotowania na polskiej scenie muzycznej, a pierwsza płyta jest zapowiedzią rozwijającej się i obiecującej muzycznej działalności zespołu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s