Nowość: EVA i Zbigniew Zamachowski w utworze „Ptak wolności”

EVA prezentuje utwór „Ptak wolności” nagrany duecie ze Zbigniewem Zamachowskim. Utwór pochodzi z płyty „Przeznaczeni do miłości i wolności” (Rosco Polska). Płyta niebawem będzie miała swoją cyfrową premierę. Na płycie obok EVY i Zbigniewa Zamachowskiego usłyszymy także innego wybitnego aktora, Rafała Królikowskiego.

EVA, czyli Ewa Warta- Śmietana to barwna postać polskiej sceny operowej i operetkowej. Oprócz działalności artystycznej pełni funkcje: prezesa Fundacji Pomocy Artystom Polskim CZARDASZ, dyrektora Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej. Na płycie poznamy zupełnie inne muzyczne oblicze Ewy a jej przedsmakiem jest nagranie „Ptak wolności, do którego powstał przejmujący teledysk:

„Ptak wolności” jest dla mnie utworem szczególnym. To prawdziwy hymn o wolności i pokoju, które powinny być najważniejszymi wartościami dla każdego człowieka. Przesłanie, które przekazujemy wspólnie ze Zbigniewem Zamachowskim jest uniwersalne i biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie, bardzo aktualne. Bardzo się cieszę, że wraz Jolantą Zając-Stachurską, autorką tekstu, Waldemarem Królem, autorem muzyki oraz spółką Rosco Polska udało nam się wspólnie stworzyć tak poruszający utwór. Naszym założeniem i ideą było, aby po jego wysłuchaniu, w sercach każdego z odbiorców zagościły miłość, pokój, zrozumienie, akceptacja – tak bardzo nam wszystkim potrzebne na co dzień. Są to „klucze do bram wyzwolenia”, jak słyszymy w refrenie, dzięki którym przełamujemy wszelkie bariery w tym niesprawiedliwość, nienawiść, przemoc, ból. 

Eva jest artystką o wielu twarzach. Owiana nutą tajemniczości podróżniczka i artystka, pochodząca z Barlinka. Absolwentka wyższych studiów muzycznych. Ze szczególną wrażliwością dba o wartościowy przekaz muzyczny. Artystkę charakteryzuje przede wszystkim rytmiczny, popowy repertuar, ciepłe, pełne dystansu teksty oraz barwne stylizacje sceniczne, z licznymi elementami etnicznymi. Inspiracji poszukuje m.in.: w kulturze żydowskiej czy zwyczajach i folklorze Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu. Eva swoje utwory wykonuje w kilkunastu językach. Dzięki licznym podróżom, mogła czerpać inspiracje i koncertować w wielu krajach świata. Na swoim koncie ma już cover francuskiego utworu do filmu “Maria Skłodowska – Curie” – “Szafirowy Blask”, napisany przez Michała Wojnarowskiego, który był na szczytach polskich list przebojów, m.in. radiowej Jedynce. Współpracowała też z Marcinem Nierubcem oraz Michałem Zabłockim przy utworze „Będzie po co żyć”.

https://www.instagram.com/eva_oficjalnie

https://www.facebook.com/EVA.muzycznie

https://www.youtube.com/@evamuzycznie4913

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s