Holly Blue prezentuje najnowszy utwór – “Ile we mnie jest was”

Premiera czwartego albumu Holly Blue pod tytułem „Rydwany w ogniu” odbyła się 28 kwietnia, tymczasem zespół nie zawalnia tempa i przedstawia nowe wideo do piosenki „Ile we mnie jest was”. 

“Ile we mnie jest was” stanowi muzyczną opowieść o wpływie innych ludzi na to kim jesteśmy, a raczej kim stajemy się wraz z upływem czasu. Utwór jest jednocześnie podróżą do własnego wnętrza i chłodną analizą samego siebie jako wypadkowej doświadczeń i napotkanych ludzi.

“Wytresowana znam już wszystkie triki”

Kim jestem? Dokąd zmierzam? Czy to na pewno mój cel? A może jednak spełniam oczekiwania innych? To właśnie te pytania stanowiły inspirację do napisania utworu “Ile we mnie jest was”.

“Jestem cała, na nic mi druga połowa – pierwszą i drugą jestem sama”

Co dzieje się, gdy druga osoba staje się częścią nas? Jaka jest różnica między miłością a uzależnieniem? Co to znaczy być “zbudowanym” i niezależnym? Wreszcie: czy szczęście płynie z naszego wnętrza, czy raczej z ludzkich interakcji? Holly Blue porusza wszystkie te kwestie w utworze “Ile we mnie jest was”, jednak nie proponuje gotowych odpowiedzi, pozostawiając słuchaczom pole do ich osobistej interpretacji.

Zobacz single promujące album „Rydwany w ogniu”

Holly Blue to zespół założony na Śląsku w 2011r.  przez wokalistkę Sonię Kopeć, jej brata – basistę Krystiana oraz producenta i muzyka Emila Blanta. W 2019 r dołączył do nich gitarzysta Artur Szmer. Ich muzyka charakteryzuje się subtelnym głosem Soni oraz wybuchową mieszanką muzyki pop, rock, funk oraz elektroniki.

Debiutancka płyta zespołu pt. First Flight ukazała się jesienią 2012 r. i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków muzycznych oraz słuchaczy. Po wydaniu krążka grupa zagrała wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. Zespół wystąpił również na festiwalu SOPOT TOPtrendy promując piosenkę Lemon oraz zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich.

W 2016 r. Holly Blue wydało drugi album pt. UpBeat, którego jednym z producentów był Eddie Stevens znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7, oraz zagrało ogólnopolską trasę koncertową promującą materiał. Na płycie znalazł się cover Roisin Murphy Primitive, o którym sama autorka napisała w mediach społecznościowych  „WOW I love this, it’s tremendous”. Dodatkowo singiel Holly Blue – Comfort Zone został wybrany przez Radio Katowice jako reprezentant Śląska w ogólnopolskim konkursie radiowym „Przebojem na Antenę”.

Trzeci albumu Holly Blue pt. Guantanamo pojawił się na rynku w 2020 r. Była to pierwsza płyta zespołu napisana w języku polskim. Promujące go single Wygnani z miasta, Telepop czy Sprężyna spotkały się bardzo pozytywnym przyjęciem fanów, krytyków i radiowców.

Holly Blue to przede wszystkim zespół koncertowy, który na żywo gwarantuje niezapomniane przeżycia. Mocna energia przeplatająca się z melancholijnym klimatem  sprawia, że jest to zjawisko długo pozostające w pamięci. Grupa zagrała setki koncertów, nie tylko w małych klubach, ale także na wielkich scenach u boku filarów polskiej sceny muzycznej. Muzyka, którą reprezentują jest wynikiem wielu doświadczeń i artystycznych inspiracji, dzięki temu zespół wnosi zupełnie nową jakość do polskiej sceny niezależnej. 

Piosenki Holly Blue grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych, a zespół z powodzeniem koncertuje zdobywając coraz to nowe rzesze fanów.

28 kwietnia 2023r. miała premiera czwartej płyty pt. „Rydwany w ogniu”


Strona internetowa: http://hollybluemusic.com/   

Facebook:  https://www.facebook.com/hollybluemusic/

Instagram: http://www.instagram.com/holly_blue_band/   

Tik-Tok: https://vm.tiktok.com/ZMLc9TkUh/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s