Administratorr Electro zmienia się w „Dynie”

Nowy singiel Administratorra Electro pt. “Dynie” to kolejna zapowiedź nadchodzącej winylowej premiery albumu „Biznesy i romanse +”, na której znajdą się trzy zupełnie nowe kompozycje. Tym razem czas na “Dynie”, które podobnie jak cała płyta inspirowane są muzyką lat osiemdziesiątych. 

Wszystkie trzy piosenki wchodzące w skład rozszerzonej edycji płyty „Biznesy i romanse” związane są bezpośrednio z konkretnymi miejscami i okolicznościami, które przedstawione są na okładkach poszczególnych singli. Dynie „wyrosły” w miejscowości Czeski Krumlov, w sierpniu 2022 r., kiedy to w czasie wakacji Administratorr szukał inspiracji do pisania piosenek mających wejść na rozszerzoną wersję płyty. Tak o okolicznościach powstania utworu opowiada sam autor:

Pamiętam, że w tamtym czasie jakimś zrządzeniem losu trafiłem do pięknego zamku w Krumlov i wybrałem się na nocne jego zwiedzanie. Samo miejsce było przepiękne i tajemnicze, a słuchanie czeskiego przewodnika dodatkowo pobudzało moją wyobraźnię. To wszystko sprawiło, że tej nocy miałem piękny i absurdalny sen rodem z filmów Tima Burtona, który był jakaś absurdalną wariacją bajki o Kopciuszku. Oczywiście wszystko działo się po czesku. Następnego dnia poszedłem na poranny spacer, ponownie trafiłem na zamek i zasiadłem gdzieś w parku na pięknej ławeczce pod majestatycznym drzewem. Mając w głowie sen dnia poprzedniego (w którym zamieniłem się finalnie w dynię, gdyż nie zdążyłem wybiec z balu przed północą) postanowiłem uwiecznić ten motyw. Wyciągnąłem telefon i napisałem kilka wersów tekstu. Jak się później okazało był to refren utworu “Dynie”.

Obserwuj Administratorra Electro na:
https://www.facebook.com/ADMINISTRAT0RRELECTRO
https://www.instagram.com/administratorrelectro/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s