mona polaski i ich „Oryginał”. Nowy album już jest!

Łódzki zespół mona polaski przedstawia swój drugi album. Oryginał to podróż pełna zakrętów, będących sinusoidą alternatywnych brzmień i słodko-gorzkich emocji.

Oryginał jest prawdziwy, naturalny, szczery i pierwotny.
Oryginał to podróż, przygoda, opowieść, obrazy, szyfry, portale i hasła zapisane w refrenach.
Oryginał to echo, które pozostaje z odbiorcą na długo.

Najnowszy album zespołu mona polaski, który dał się poznać świetnie przyjętym debiutem — Folklor z 2019 roku, to 9 enigmatycznych utworów. Na pierwszy plan wysuwa się ich liryczny wydźwięk, za który odpowiada sprawne pióro lidera zespołu, Karola Stolarka, jednak Oryginał to codzienne historie i zmagania współczesnego świata dotykające nas wszystkich. Przystępności nadaje im przewrotnie piosenkowa forma albumu, a całość składa się na spójną formę, w której zespół umiejętnie balansuje pomiędzy syntezatorami, gitarami i  wyczuwalną szczyptą elektroniki.

Obfitość syntezatorowych warstw buduje barwne tła, a przybrudzone i rozmyte gitary zderzają się niczym lokomotywa z motoryczną jak automat sekcją rytmiczną, co dostarcza słuchaczowi dwojakich wrażeń — nostalgicznego powrotu do skojarzeń z zimną falą, a jednocześnie ekscytacji z odkrywania nowatorskich połączeń i niestandardowych rozwiązań brzmieniowych.

„Oryginał” to płyta, której realizacja trwała niemal trzy lata. Pierwsze szkice i demo powstawały w leśniczówce w dolinie Baryczy, a dalsze prace odbywały się we Wrocławiu, Miliczu i w Łodzi. Tworzyliśmy ten album w nieustannym ruchu, podróży i podczas inspirujących spotkań, co tylko dodało mu charakteru. Ta muzyka dojrzewała w nas długo i nieustannie się przeobrażała, nabierając z czasem słodko-gorzkiego, piosenkowego charakteru, z którego zasłynęliśmy przy debiucie. Poszukiwaliśmy środków muzycznych, które brzmiałyby adekwatnie do czasów, w których dzieje się akcja “Oryginału” – naszych czasów. Mamy nadzieję, że udało nam się to osiągnąć — mówi zespół mona polaski.

Oryginał zachowuje świeżość i pozostawia niedosyt, posiada też właściwości porywania słuchacza i przenoszenia go w przestrzeni oraz w czasie. Na płycie można usłyszeć single Świeć, Kolejny ostatni raz, Wracam do siebie oraz Pasujesz, które zaledwie zarysowały wyjątkowy styl zespołu, ich przebojowość połączoną z nostalgią. mona polaski wyznacza tym albumem nowe kierunki dla polskiej muzyki alternatywnej. Oryginał to album przygoda, na którą zapraszamy Was już teraz! Album w wersji CD jest już dostępny na stronie wytwórni 33 Records.

ZAMÓW ALBUM „ORYGINAŁ” NA CD!

Chwilę po premierze albumu zespół mona polaski zagra podczas festiwalu i konferencji Next Fest w PoznaniuKoncert odbędzie się 21 kwietnia o godz. 20 w klubie Dragon na ul. na ul. Zamkowej 3. Dzień później, 22 kwietnia o godz. 17 w poznańskim lumpeksie LEVEL — circle of fashion odbędzie się oficjalny, premierowy odsłuch albumu, który poprowadzi Ola Budka z Radia 357. Nie może Was tam zabraknąć!

Zapisz się na wydarzenie!

Zadebiutowali w 2019 roku albumem Folklor. Na polską scenę muzyczną wnieśli jednocześnie powiew nostalgii i nowoczesne podejście do brzemienia. mona polaski opierają swoją twórczość na sentymentach do lat 60. i czerpią inspiracje z post punkowej zimnej fali 90. Nie zamykają się jednak na współczesne rozwiązania, taneczne brzmienia syntezatorów i zakrzywione melodie. Śpiewają refleksyjnie, o swojej drugiej dojrzalszej młodości, trudnej miłości i destrukcyjnych odmętach codzienności, czego echa słychać na ich najnowszym albumie — Oryginał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s