Nowy singiel „Ostatni bastion” od Holly Blue

“Ostatni bastion” to kolejny utwór zwiastujący czwartą płytę Holly Blue pod tytułem „Rydwany w ogniu”, której premiera cyfrowa odbędzie się 28 kwietnia 2023. 

SŁUCHAJ W STREAMIE

Tym razem zespół zabiera nas w eskapistyczną podróż – a może raczej ucieczkę – od otaczającego nas świata post-prawdy i powszechnego odwrócenia wartości, gdzie wszystko jest relatywne, a granice między skrajnościami wydają się coraz bardziej zamazane.

„Autostop Mleczną Drogą… Nie patrz wstecz”

Podróż, o której pisze Holly Blue, rozumiana jest nie tylko w kategoriach czasu czy przestrzeni, ale i wyobraźni, która w skrajnych sytuacjach może okazać się jedyną drogą ratunku dla tych, którzy nie są w stanie pogodzić się z obecnym stanem otaczającego nas świata. Holly Blue zabiera nas więc, niczym Douglas Adams autostopem przez galaktykę… a raczej Drogę Mleczną.

“Ty znasz mnie, jestem przecież stąd. Nieważne gdzie mam teraz dom”

Wszechobecny w tekstach Holly Blue motyw wędrówki jako rytuału oczyszczenia pojawia się również w “Ostatnim bastionie”. Poszukiwanie tożsamości – w świecie, który usilnie próbuje nas zaszufladkować, zredukować do ról społecznych i który nieustannie wywiera presję spełniania oczekiwań innych ludzi – może odbyć się jedynie w ciszy i samotności. W taką oto intymną podróż zabiera nas śląski zespół.

Najbliższe koncerty :  

22.04.23 KRAKÓW – KLUB BAZA 

M MAG POLECA wcześniej wydane:

Holly Blue to zespół założony na Śląsku w 2011r.  przez wokalistkę Sonię Kopeć, jej brata – basistę Krystiana oraz producenta i muzyka Emila Blanta. W 2019 r dołączył do nich gitarzysta Artur Szmer. Ich muzyka charakteryzuje się subtelnym głosem Soni oraz wybuchową mieszanką muzyki pop, rock, funk oraz elektroniki.

Debiutancka płyta zespołu pt. First Flight ukazała się jesienią 2012 r. i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków muzycznych oraz słuchaczy. Po wydaniu krążka grupa zagrała wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. Zespół wystąpił również na festiwalu SOPOT TOPtrendy promując piosenkę Lemon oraz zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich.

W 2016 r. Holly Blue wydało drugi album pt. UpBeat, którego jednym z producentów był Eddie Stevens znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7, oraz zagrało ogólnopolską trasę koncertową promującą materiał. Na płycie znalazł się cover Roisin Murphy Primitive, o którym sama autorka napisała w mediach społecznościowych  „WOW I love this, it’s tremendous”. Dodatkowo singiel Holly Blue – Comfort Zone został wybrany przez Radio Katowice jako reprezentant Śląska w ogólnopolskim konkursie radiowym „Przebojem na Antenę”.

Trzeci albumu Holly Blue pt. Guantanamo pojawił się na rynku w 2020 r. Była to pierwsza płyta zespołu napisana w języku polskim. Promujące go single Wygnani z miasta, Telepop czy Sprężyna spotkały się bardzo pozytywnym przyjęciem fanów, krytyków i radiowców.

Holly Blue to przede wszystkim zespół koncertowy, który na żywo gwarantuje niezapomniane przeżycia. Mocna energia przeplatająca się z melancholijnym klimatem  sprawia, że jest to zjawisko długo pozostające w pamięci. Grupa zagrała setki koncertów, nie tylko w małych klubach, ale także na wielkich scenach u boku filarów polskiej sceny muzycznej. Muzyka, którą reprezentują jest wynikiem wielu doświadczeń i artystycznych inspiracji, dzięki temu zespół wnosi zupełnie nową jakość do polskiej sceny niezależnej. 

Piosenki Holly Blue grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych, a zespół z powodzeniem koncertuje zdobywając coraz to nowe rzesze fanów.

Obecnie Holly Blue przygotowuje się wydania czwartego albumu, którego premiera zaplanowana jest na 28 kwietnia 2023r.

Strona internetowa: http://hollybluemusic.com/   

Facebook:  https://www.facebook.com/hollybluemusic/

Instagram: http://www.instagram.com/holly_blue_band/   

Tik-Tok: https://vm.tiktok.com/ZMLc9TkUh/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s