Jesteśmy ROZMAZANI. Niedawno ukazała się nasza płytę HARD TIMES wydana przez Diffuse Reality Records.

ROZMAZANI to duet dwóch osobowości, które po powstaniu grupy zaczęły się mieszać i przenikać.

Dzieli nas 250km, łączy internet, pasja do muzyki, Logic Pro X oraz urządzenia do rejestracji dźwięku. Nagrywamy osobno, na odległość, tworzymy w dwóch różnych światach: On syntetyczny, EBM, electro, Ona rozmazana między industrialem, alternatywnym rockiem i jazzem.

Efektem współpracy jest klaustrofobiczna electro, mroczna, zimnofalowa rzeczywistość oprawiona w pulsujący bit i syntezatory. Nie ma tu chwytliwych i przyjemnych melodii. Jest ciężko ale intrygująco. Duet proponuje mieszankę wpływów cold wave, synth popu, electro/EBM i electroclash.

Dzięki współpracy z Diffuse Reality Records trafiliśmy dość szeroko za granicą. Pojawilismy się na post-punk.com, sanctuary.cz, side-line.com.

Pierwszy album ROZMAZANYCH – SYNTHuzjazm ukazał się we wszystkich serwisach streamingowych 28 maja 2021 roku. Składa się z utworów powstałych z muzycznych skrawków przesyłanych sobie z różnych okazji: urodziny, dobranoc, dzień dobry. Album zapowiadały utwory Nieznacznie, L.O.V.E., Marudzę i Change my mind, nagrane specjalnie na składankę “Poland has a Task” wydaną przez PHAT Bristol.

Gatunki: electroindustrial, EBM, electroclash, coldwave, dark wave.

Pierwsze recenzje:

„(…) Łódzko-krakowski duet proponuje mieszankę wpływów cold wave, synth popu, electro/EBM, pobrzmiewa również electroclash. W tej materii grupa próbuje rzeźbić własne propozycje, które korzystają z lubianych stylistyk, ale nie po to, by przykryć brak pomysłów, jak to czasami bywa szczególnie u młodych zespołów. W przypadku Rozmazanych mamy do czynienia z doświadczonymi artystami, którzy przy wykorzystaniu lubianych przez siebie środków wyrazu, kreują własny świat a raczej starają się go ukazać w taki sposób, w jaki go sami postrzegają. (…)”
Andrzej Korasiewicz, Alternativepop.pl – https://alternativepop.pl/recenzje/rozmazani-hard-times

“An unexpected enchantment will be the basis of your amazement, because this album by the Polish band is the magic that sows unstoppable delights…”
Alex Dematteis, Musicshockworld – http://bit.ly/3X22qyz

“Druga kotwica, na której warto się zawiesić, to szósty na albumie Unspoken Words, który wreszcie został rozplanowany tak, by nie zmarnowano w nim żadnej sekundy. Przejścia instrumentalno-wokalne oraz same połączenia są w przypadku tego akurat utworu na najwyższym poziomie aranżacyjnym.”
Dariusz Baran, Muzobar.com – https://muzobar.com/rozmazani-hard-times-2023-diffuse-reality-records/

„Rozmazani prowadzą nas przez zakamarki opuszczonych i zapomnianych pomieszczeń, to swoisty muzyczny urbex, bieg i taniec następujące po sobie wśród odrapanych, wilgotnych i wibrujących ścian poruszanych pulsującym, agresywnym rytmem. Wszystko tu wiruje i drży, potłuczone szkło zgrzyta pod stopami, a przed oczami wirują obrazy z napędzanego atomową energią kalejdoskopu”
https://heartandsoulmagazine.pl/rozmazani—hard-times-recenzja-plyty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s