Cyfrowa premiera albumu „Ciepło” Karoliny Śleziak

fot. M. Hałas

Ciepło – autorska płyta firmowana nazwiskiem wokalistki jazzowej Karoliny Śleziak, stworzona z wybitnymi muzykami właśnie doczekała się premiery w serwisach streamingowych. Dzięki temu wyjątkowe kompozycje trafią do dużo większego grona słuchaczy.

Karolina Śleziak – urodzona w Rybniku wokalistka, autorka tekstów, pianistka, kompozytorka. W 2013 roku zadebiutowała autorskim albumem „Tesna”. Piosenka z tej płyty została doceniona i znalazła miejsce w wydawnictwie MTJ, na składance „Muzyka czterech stron świata” obok wybitnych wykonawców takich jak: Lora Szafran, Olga Bończyk, Michał Bajor czy Krzysztof Herdzin. W 2014 roku nakładem Warner Music Poland na rynek trafiła płyta Ladies Jazz Vol. 8, na której wśród wielu gwiazd, m.in.: Shirley Horn, Corrine Bailey Rae, Randy Crowford, Doroty Miśkiewicz, pojawiła się Karolina Śleziak z utworem „Just My Imagination”. Artystka koncertowała na wielu festiwalach jazzowych prezentując swój materiał.

W roku 2022 ukazała się najnowsza płyta artystki „Ciepło” nagrana ze wspaniałymi muzykami jazzowymi: Przemkiem Hanajem, Maciejem Kitajewskim, Szymonem Madejem i przede wszystkim ze stale współpracującym z Karoliną Śleziak, Bartoszem Kalickim. Tak wokalistka wspomina pracę nad płytą: Nad kompozycjami z płyty „Ciepło” pracowałam kilka lat. Piosenki dojrzewały i przechodziły metamorfozę aż uznałam, że są na tyle spójne i prawdziwe, że mogą zostać nagrane. W studio panowała twórcza atmosfera. Muzycy dali z siebie wszystko i byli niesamowitym dla mnie wsparciem. Tworzyliśmy razem i wszyscy byliśmy bardzo zaangażowani w powstawanie tej płyty.

Od 10 kwietnia album jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych.
W związku z tym Artystka zaplanowała szeroką kampanię w mediach, ukazując ten materiał
w nowym, jeszcze lepszym świetle.

http://karolinasleziak.com

https://www.instagram.com/karolina.sleziak/

https://www.facebook.com/karolinasleziakmusic

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s