EP-KA MIRO KĘPIŃSKIEGOZ OKAZJI PIANO DAY

„Miro Kepinski Plays Furioza On Solo Piano” to wydawnictwo upamiętniające przypadające na 88 dzień roku święto fanów instrumentów klawiszowych, czyli Piano Day. Z tej okazji producent i kompozytor Miro Kępiński przygotował zagrany w formie piano solo materiał, który został uzupełniony o reworki przygotowane przez Krzysztofa Kasperskiego, Piotra Zalewskiego i Mikołaja Kołodziejczyka.

Piano Day to coroczne ogólnoświatowe wydarzenie organizowane przez miłośników fortepianu, które odbywa się w 88 dniu roku – ze względu na liczbę klawiszy na instrumencie. W tym roku dzień ten przypadł na 29 marca. Również 29 marca swoją premierę ma wydawnictwo przygotowane przez producenta i kompozytora Miro Kępińskiego. Artysta na swoim najnowszym materiale zebrał kompozycje pochodzące z filmu Furioza, do którego stworzył ścieżkę dźwiękową. Ponadto na wydawnictwie znalazły się odegrane również w ramach piano solo reworki, które zostały wyłonione w ramach konkursu organizowanego przez Mira oraz wytwórnię Kayax. Tym sposobem na EP usłyszymy kompozycje od Krzysztofa Kasperskiego, Piotra Zalewskiego i Mikołaja Kołodziejczyka.

Miro Kępiński o nowym wydawnictwie:
„”Piano Day zawsze mnie ekscytowało, bo to super okazja do grania koncertów i pokazania nowych rzeczy. W tym roku postanowiłem zrobić coś szczególnego – wydać płytę z przeróbkami utworów pochodzących z filmu „Furioza”, do którego napisałem muzykę. Wszystko w wersji na piano solo. Do tego do wydawnictwa dodaliśmy wspólnie z Kayax reworki wyłonione z konkursu i tak właśnie uczciliśmy Piano Day”.

Dodatkową pamiątką z tego dnia jest wideo rejestrujące live sesje utworu „Horyzont”, który stał się piękną klamrą zamykającą pierwszą część Furiozy, ponieważ obrazek  powstał w pracowni reżysera filmu Cypriana T. Olenckiego.

Odsłuch „Miro Kepinski Plays Furioza On Solo Piano” w serwisach streamingowych: http://Kayax.lnk.to/FuriozaOnSoloPiano

Rozwinięciem projektu Mira Kępińskiego są także 3 koncerty, które artysta zagra na Islandii odwiedzając trzy miasta: Reykjavik, Selfoss oraz Keflavik. Na miejscu będzie dzielił scenę ze swoimi przyjaciółmi – kompozytorami Edvardem Egilssonem i Sævarem Johanssonem. Co ciekawe, będą to pierwsze koncerty Piano Day w tym kraju (nie licząc instalacji zorganizowanej przez Olafura Arnaldsa). Ponadto w Reykjaviku cała trójka dołączy do Physical Cinema Film Festival i jako część największego festiwalu filmowego na Islandii – Stockfish Film Festival, zagrają do specjalnie wybranych filmów. W zorganizowaniu trasy koncertowej pomógł Instytut Adama Mickiewicza / Culture.pl oraz Music Export Poland.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s