Daria ze Śląska zapowiada debiutancki album singlem „Kill Bill”

Album „Daria ze Śląska Tu Była” ukaże się 21 kwietnia 2023 w wytwórni Jazzboy.

„Kill Bill” to pierwszy oficjalny singiel, zapowiadający premierę albumu Darii Ze Śląska, „Daria ze Śląska Tu Była”, zaplanowaną na 21 kwietnia 2023. Cechami charakterystycznymi tej płyty będą mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka) a także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności takich muzycznych postaci jak: Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński (Mitch&Mitch) i Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także mniej znanych przedstawicieli muzycznego młodego pokolenia, takich jak Kuba Dąbrowski Żenia Shadziul.

„Kill Bill” to utwór, o którym zawsze myśleliśmy jak o pierwszym singlu z tej płyty i nikt nie miał co do tego nigdy wątpliwości, a to rzadko nam się zdarza w Jazzboyu – wspomina Agata Trafalska, współautorka tekstu piosenki. Dla mnie był to też jeden z pierwszych numerów Darii, z jakimi miałam styczność. I miłość od pierwszego usłyszenia. Długo szukaliśmy jego ostatecznego kształtu. Pamiętam gorące lato, jajka sadzone z ziemniakami i mizerią u Darii w domu w Mysłowicach, kiedy kończyłyśmy ten tekst, żeby nagrać go następnego dnia u Jakuba Skorupy w studiu w Knurowie. Pamiętam długie godziny i kłótnie w małym pokoiku u mnie w domu z Żenią Szadziulem, gdzie próbowaliśmy wspólnie w trójkę nadać kierunek temu aranżowi. I oczywiście Olek Świerkot, który wjechał na białym koniu, wziął to wszystko na warsztat i z niebywałą lekkością po prostu wyczarował jego obecny kształt.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Od urodzenia mieszkam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej.

Daria ze Śląska to nowa twarz na polskim rynku muzycznym. Do tej pory wydała dwa single a wiosną 2023, nakładem wytwórni Jazzboy Records ukaże się jej debiutancki album. 

Cechami charakterystycznymi tej płyty są mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka) a także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności takich muzycznych postaci jak: Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński (Mitch&Mitch) i Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także mniej znani przedstawiciele młodego pokolenia jak Kuba Dąbrowski i Żenia Shadziul.

Latem 2022 jako gość specjalny Daria wystąpiła na trasie Holiday Tour Korteza prezentując swoje dwie piosenki. Teraz ze swoim zespołem rozpoczyna koncertowanie z całym materiałem. 

W skład zespołu Darii wchodzą: Michał „Dimon” Jastrzębski (Lao Che), Tomek Kasiukiewicz (m.in. Artur Rojek, Mela Koteluk) oraz Eugeniusz „Żenia” Shadziul (Dr. Misio). W tym składzie Daria zagrała już kilka koncertów, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Były to:
– Festiwal Letnie Napięcie, Gdańsk
– Festiwal Nada, Toruń 
– Great September, Łódź
– Filharmonia Kaszubska, Wejherowo (SOLD OUT)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s