Bart Gałązka – premiera albumu – NIEMIŁO SŁYSZEĆ

Drugi studyjny album Barta Gałązki zatytułowany „Niemiło słyszeć” wybrzmiewa już w streamingach. To historia o problemach społecznych, o których nie zawsze mamy odwagę opowiadać.

Do tej pory Bart Gałązka malował nam się raczej jako artysta od spraw sercowych. Wokalista niejednokrotnie pokazał, że o emocjach potrafi opowiadać jak nikt inny. Album „Niemiło słyszeć” zrywa jednak ze znaną nam do tej pory konwencją, szybując w kierunku tematów społecznych. Jest on zapisem rozmów, których nie mamy odwagi przeprowadzić twarzą w twarz i bardzo często zmuszeni jesteśmy dusić je w sobie przez naprawdę długie lata. Jak jednak przyznaje Bart, w utworach wszystkie chwyty są dozwolone, a takie możliwości warto wykorzystać. 

Krążek „Niemiło słyszeć” porusza więc tematy jednostronnych problemów, toksycznych przyjaźni, złudnie uszczęśliwiającego konsumpcjonizmu, a także braku zaufania samemu sobie w związku. Staje się on lekiem na dotychczasowe niepewności artysty, które on sam postanowił opatrzeć w fortepianowe brzmienia osadzone gdzieś w odmętach dark popu. 

„Ten album, to zbiór piosenek o rzeczach niemiłych, drażniących, przykrych, to również trochę frustracji i trochę żalu. O ile emocjonalnie płyta ma dość negatywny wydźwięk, to brzmieniowo każdy coś znajdzie dla siebie. Można potańczyć, ale można też popłakać w kącie” – mówi o płycie Bart Gałązka.

Zanurzcie się więc w tej intymnej historii Barta Gałązki, którą możecie odsłuchać już teraz!

Tracklista albumu:

  1. Oktalog
  2. Lego
  3. Obiad
  4. Trochę poważniej
  5. Na noworocznej imprezie
  6. Głupszy
  7. Nieistotnie
  8. BTK
  9. Niemiło słyszeć

Sam mówi o sobie, że robi muzykę dla smutnych ludzi wracających z imprez. Twórczość Barta Gałązki to połączenie nostalgicznej alternatywy z wpływami hip-hopowej narracji, elektronicznych, retro brzmień i dekadenckiego, niskiego, charakterystycznego wokalu. 

„Mam zbyt romantyczne podejście do melancholii i zbyt sceptyczne do szczęścia. Piszę o rzeczach, których się boje, za którymi tęsknię i o tych z którymi nie chce mieć do czynienia”. 

O ile pierwsza płyta ‚Bełkot’ skupiała się wokół romantycznych tematów zahaczających o wyżej wspomniane kategorie, tak aktualnie wydana opowiada już o tych bardziej społecznych. Strach przed starzeniem się, samotnością, odrzuceniem, czy samym sobą to tematy, które są motywem przewodnim krążka ‚Niemiło słyszeć’.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s