Niesamowita Sprawa przedstawia Pomylone Gary

Fot. Natalia Pawlicka Wild and Free Photography

Poznański zespół grający szeroko pojętą muzykę rockową Niesamowita Sprawa świętuje właśnie premierę nowego singla „Pomylone Gary”, która, oprócz pozostając w głowie melodii, także tekstowo przenosi nas do uroków dzieciństwa.

Jak mówią członkowie zespołu, Przekaz piosenki Pomylone Gary jest dość czytelny. Opiera się on na przeczuciu, że w każdym z nas wciąż istnieje dziecko którym kiedyś byliśmy, a nawet więcej: że w istocie jesteśmy dziećmi obrośniętymi czasem. Zdarza się nam o tym zapominać, zdarza się tego wstydzić, zdarza się tęsknić za tym lub właśnie tego szukać. Nie jest to jedyna poruszająca ten wątek piosenka w repertuarze Niesamowitej Sprawy. Wokół podobnego tematu krąży choćby oparta na micie Piotrusia Pana “Wendy” czy łobuzerskie “Wagary” – mówią.

Bardzo istotną kwestią jest znaczenie i symbolika utworu, Mówi o niej autor tekstu, wokalista zespołu Michał Iskra: Pomysł “fabuły” Pomylonych Garów tkwił w mojej głowie od dawna. Chciałem opowiedzieć historię chłopca, który w zabawie na chwilę zakrywa oczy, a gdy je odsłania, jest już dorosłym facetem, nie rozumiejącym kiedy i jak nastąpiła przemiana. Forma odsłoniła się nagle, gdy kiedyś licząc coś w myślach użyłem dziecięcej frazy “jedena, dwana, trzyna…”. Ciekawostką może być to, że wymienione w tekście imiona uczestników zabawy to autentyczne imiona mojej ekipy z dziecięcego podwórka. Użyte tutaj oczywiście symbolicznie – dawno nie mam z tymi ludźmi kontaktu i nie wiem jak wygląda ich dorosłe życie, aczkolwiek jestem pewien, że jeśli kiedyś usłyszą tę piosenkę natychmiast rozpoznają nasz osiedlowy gang…

Premiera nowego singla okazuje się też momentem przełomowym w karierze zespołu, bo jak tłumaczą: Do tej pory Niesamowita Sprawa była zespołem wybitnie koncertowym i antystudyjnym – mamy na koncie blisko dwieście koncertów i zaledwie kilka nagrań. Chcemy to zmienić, mamy mnóstwo materiału, mamy pomysły na ciekawe aranżacje, mamy też ambicję uzyskania lepszego, bardziej profesjonalnego brzmienia. Oczywiście potrzebne są na to pieniądze, dlatego w najbliższym czasie planujemy start crowdfundingu na pierwszy pełnowymiarowy album. “Pomylone gary” i wszystkie wcześniejsze nagrania realizowane metodą DIY należy więc traktować jako demonstrację naszego potencjału, a prawdziwa przygoda dopiero przed nami.

Dlatego mocno polecamy obserwować ich na social media. A tymczasem „Pomylone gary” są już dostępne na wszystkich platformach streamingowych.

https://www.facebook.com/niesamowitasprawa.band/

https://niesamowitasprawa.pl/

https://www.youtube.com/channel/UC5eeNCeXieapwKzaHl9IiJQ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s