RAPERKA O PRZEMOCY SEKSUALNEJ W „S3X EDUCATION”

Według ostatnich badań ponad 80% Polek doświadczyło jakiejś formy molestowania seksualnego. Najnowszy numer projektu Lulu x Uaziuk „S3X EDUCATION” to hołd dla tych kobiet. Duet dekonstruuje w nim polski seksizm. Agresywny rap Lulu wypunktowuje sytuacje, na które nadal panuje ciche społeczne przyzwolenie: „niewinne” klapsy, propozycje z podtekstem, wulgarne gesty kierowane do dziewczyn w każdym wieku. Surowy podkład Uaziuka wprowadza słuchacza w ich ponure historie, przerywane głośnymi hymnami zwycięstwa i dumy.

“S3X EDUCATION” to drugi z singli, zapowiadających pierwszą EPkę zespołu, która ukaże się pod koniec marca tego roku. Teledysk do utworu portretuje kobiety z całego przekroju  społeczeństwa: kwiaciarki, nauczycielki, futbolistki czy tancerki. Każda z nich w równym stopniu narażona jest na doświadczenie przemocy seksualnej, nadal silnie obecne w polskiej kulturze.

Lulu x Uaziuk to nie kolejny typowy raps na twojej playliście. Duet z Warszawy – raperka Lulu i producent Uaziuk – flirtuje z popem, testuje nawijki i puszcza w tekstach oko do słuchacza. W poprzednim projekcie m.in. line up Open’er Festival. Dziś, po wydaniu pierwszych numerów (w wytwórniach Fonobo i Agora) zapowiadają debiutancką EPkę, gotowi wjechać z buta w polską alt scenę.

Social media:

YT 👉 https://www.youtube.com/channel/UCivlg3uvVAYw1CeMOum8qRg

FB 👉 https://www.facebook.com/luluxuaziuk

IG 👉 https://www.instagram.com/lulu.x.uaziuk/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s