TYNSKY pierwszym polskim wykonawcą w programie Spotify Singles!

Ubiegły rok okazał się dla TYNSKYego niezwykle udany – zaowocował zaproszeniem do programu „Spotify Radar”, który promuje najciekawszych debiutujących wykonawców, wyróżnieniem przez kultowy magazyn „Rolling Stone” czy billboardem na Time Square. Ale to jeszcze nie wszystko! Artysta wystąpił także jako support zespołu Simply Red oraz wydał winyl „See what’s on my mind – the EP”. Teraz może pochwalić się kolejnym, nie lada osiągnieciem: premierą „Put Me First”, stając się tym samym pierwszym polskim wykonawcą, który wydał utwór w ramach programu Spotify Singles.

POSŁUCHAJ

Historia powstania utworu rozpoczyna się na obozie songwritingowym „Her Song For Him” w Sztokholmie. To właśnie tam TYNSKY we współpracy z producentką Isą Tengblad oraz współtwórcami Amandą Jerlov oraz Daniellą Binyamin stworzył demo piosenki. Do duetu zaproszono później Claudię Neuser – 17-letnią wschodzącą gwiazdę szwedzkiej sceny muzycznej, którą można usłyszeć m.in. w singlu Omara Rudberga „Call Me By Your Name”.

„Put Me First” to nastrojowy i romantyczny numer, który przeradza się w kompozycję niemal taneczną. Wyjątkowe brzmienie głosu TYNSKYego i wyrazisty wokal Claudii Neuser tworzą muzyczną synergię i w elektryzujący sposób opowiadają historię z dwóch różnych perspektyw.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s