Gdyby ktoś pytał, co u Jeden Osiem L.

Po krótkiej przerwie Jeden Osiem L. wraca z nowym numerem „LEKKO”.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Lekko nie jest, ale nikt nie obiecywał, że będzie. Od dwóch dekad staramy się naszą muzyką opowiadać o tym, czego doświadczamy i tego tematu nie mogliśmy pominąć. Mamy nadzieję że tym, którzy mają za sobą podobną historię utwór da siłę, by się podnieść i żyć bardziej, a tym, których los oszczędził (oby to trwało jak najdłużej) pozwoli zrozumieć, jak wiele mają szczęścia i docenią to, co tylko z pozoru jest niezmiennie nieskończoną codziennością – mówią Jeden Osiem L.

Grupa Jeden Osiem L powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zasłynął niekonwencjonalnym i nowatorskim, jak na czasy wydania ich pierwszej płyty, podejściem do gatunku hip-hop. W 2003 roku nakładem wytwórni UMC Records zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany „Wideoteka”. Pierwszym singlem promującym płytę był utwór „Jak zapomnieć”, który błyskawicznie stał się hitem, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Utwór był na tyle popularny, że dostał się nawet na playlisty raczej nieprzychylnie nastawionych do muzyki hiphopowej rozgłośni komercyjnych, niezaprzeczalnie odgrywając główną rolę w popularyzacji tego gatunku w Polsce.

Album w niedługim czasie uzyskał status Złotej Płyty. W 2005 grupa podpisała kontrakt z firmą Universal Music Polska i w kwietniu tego samego roku wydała drugi krążek zatytułowany „Słuchowisko”. Znalazły się na nim takie utwory jak „Pytam Kiedy”, który został nominowany do konkursu Premier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu czy „Smak Zwycięstwa”, z którym zespół wystąpił podczas konkursu „Superjedynek”. W 2007 w trzyosobowym składzie grupa Jeden Osiem L wydała kolejną, trzecią już płytę zatytułowaną „Nowy folder”. Płytę promował singiel „Kilka Chwil”. Utwór ten bardzo szybko zdominował wszystkie listy przebojów i przez okres dwóch miesięcy był najczęściej granym polskim utworem w rozgłośniach radiowych. Krążek ten pokazał również nowe oblicze zespołu, w którym hip-hop przestał być stylem dominującym i stał się jedynie jednym z wielu gatunków muzycznych, określających twórczość grupy. W 2014 ukazał się kolejny album zespołu zatytułowany „dekada”. krążek promował singiel „Znów to mam:. Od 2018 ukazało się 5 singli zespołu: „Zanim wszystko stracę”, „Grawitacja” , „Zatrzymaj się”, „Serce ze Złota” oraz „O miłości do wolności”. Obecnie grupę tworzą Łukasz (wokalista i autor tekstów) oraz Chris Toffson (kompozytor i producent wszystkich dotychczasowych nagrań zespołu).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s