PIĘŚĆ PIĘKNEJ WIOSNY – nowy singiel Limboskiego i zapowiedź płyty

Pięść pięknej wiosny – nowy utwór Limboskiego, w którym można usłyszeć ciekawe połączenie poetyckiego tekstu z akcentami celtyckimi
i kreatywnym podejściem do rytmu afro beat.  W utworze pojawia się też sporo gitar i męskich głosów.  Piosenkę promuje klip, w którym wystąpił berliński artysta cyrkowy Philippe Ducasse.

Limboski nominowany wcześniej do nagrody Fryderyki za albumy Tribute to Georgie Buck Poliamoria singlem Pięść pięknej wiosny zapowiada nową płytę, która ukaże się w czerwcu.

Pięść pięknej wiosny to opowieść o miłości i akceptacji wszystkiego co było, co odeszło i co jest. Gdy śpiewamy i tańczymy to niekoniecznie chcemy w ten sposób powiedzieć, że wszystko jest zajebiście, tylko po prostu świętujemy tę chwilę, którą mamy. I możemy tańczyć nawet wtedy, gdy czujemy z jakiegoś powodu smutek i żal. I to jest droga do radości, to jest droga do wiosny… – mówi Limboski.

Tańcz nim kwiat twój opadnie i zmieni się smak

Malin miłości

Coś czeka w ciemności i płacze nade mną

I budzą się demony w taką noc

Wieje wiatr, płyną łzy

A ja

Chciałbym być już tam

Limboski jest obecnie w trasie koncertowej w ramach której można go posłuchać w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Rabce Zdroju, Wałbrzychu, Krakowie, Nowym Sączu, Żegiestowie, Dukli. Natomiast 4 kwietnia na wszystkich platformach streamingowych piosenka ukaże się także w wersji anglojęzycznej (Beautiful Spring’s Fist).

*

Michał Limboski – wokalista, gitarzysta, autor  tekstów, producent muzyczny. Przez wiele lat związany z Krakowem, a obecnie mieszkający w Berlinie. Nominowany do nagrody Fryderyki za albumy Tribute to Georgie Buck i Poliamoria. Prezentuje unikalny styl gry na gitarze łączący wpływ surf rocka, jazzu i fingerstyle.  Jego twórczość inspirowana jest tradycją amerykańskiego Południa, ale także europejskimi tradycjami chanson française, tangiem i tradycyjnym polskim folkiem. Używa także rzadkich technik wokalnych, takich jak śpiew alikwotowy. Jest wykładowcą na kierunku songwriting w British and Irish Modern Music Institute w Berlinie, a także instruktorem
 i popularyzatorem praktyki Wima Hofa (Wim Hof Method).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s