NATALIA SZCZYPUŁA – Czym jest Glamour Pop Natalii?

Debiutancki krążek Natalii Szczypuły premierę miał zaledwie 16 grudnia, a już spotkał się z wieloma pochlebnymi opiniami.

Debiut na miarę sukcesu” (Polska Płyta/ Polska Muzyka)

Najlepsze często zostaje na koniec, taka wisienka na torcie na niemalże koniec roku. Zdecydowanie warto było czekać na pierwszą płytę Natalii Szczypuły” (Muzykoholicy)

Całkiem nowe na polskiej scenie muzyczne brzmienie” (Pytanie na Śniadanie, TVP2).

Po świetnie przyjętej premierze krążka Natalia Szczypuła rusza w długo oczekiwaną przez swoich fanów trasą koncertową. Słuchacze będą mieli okazję na żywo wsłuchać się w materiał zawarty na płycie. Odnajdziemy w nim różnorodne brzmienia od soulowej elegancji, przez radosny funk, ciepło brzmiące R&B po rozbujany pop. Natalia wystąpi m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Szczecinie.

Artystka jest prekursorką nowego stylu. Dziennikarze muzyczni określili jej muzykę mianem “GLAMOUR POP”. Album Natalii jest eklektyczny, lecz wspólnym elementem, spoiwem kompozycji, są soulowe korzenie, jazzowy sznyt i zapamiętywalne melodie niesione popową lekkością. Utwory są dopieszczone, niebanalne, zaaranżowane ze smakiem i klasą, ale i przystępne, przyjemne dla ucha. To doskonale wpisuje się w styl „Glamour Pop”. Pośród płytowych kompozycji największą popularnością cieszą się „Falling Slowly” – ballada o zabarwieniu filmowym ukazująca możliwości głosowe Natalii, bardzo doceniona przez wrocławskie Radio RAM, „Black Soul” – energetyczny utwór przypominający kompozycje Beyonce, z ciekawą linią perkusyjną i energetyczną partią instrumentów dętych, „Koniec” – singiel promujący płytę nagrany w duecie z charyzmatycznym polskim wokalistą – Mateuszem Krautwurstem, oraz „Z tobą” – utwór znany publiczności z programu The Voice of Poland, który na płycie pojawia się w wersji koncertowej, z towarzyszeniem sekcji dętej.

Warto jednak przyjrzeć się pozostałym kompozycjom na płycie, które, ułożone w nie przypadkowej kolejności, zapraszają do wspólnej podróży przez różne odcienie emocji i brzmień.

Płytę można kupić tutaj: https://www.empik.com/wiecej-szczypula-natalia,p1353807621,muzyka-p


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s