Propozycja Alicji na Eurowizję 2023 w końcu dostępna. Posłuchaj “new home”

W Internecie zawrzało, gdy 15 lutego okazało się, że Alicja Szemplińska zdecydowała się ponownie startować w preselekcjach do Eurowizji. Artystka już raz została wybrana na reprezentantkę Polski w 2020 roku, jednak konkurs nie odbył się ze względu na ograniczenia związane z wybuchem pandemii.

Koncert „Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję” będzie transmitowany o 17:30 na antenie TVP1. O wynikach preselekcji 26 lutego zdecydują jurorzy i telewidzowie. Głos na Alicję można oddać wysyłając sms o treści 5 na numer 7350.

“new home” to emocjonalna ballada, która zainspirowana została opowieściami osób wyrwanych z różnych powodów ze swoich domów i codzienności, zmuszonych do odnalezienia się w nowej dla siebie rzeczywistości.

Chciałabym, aby wszyscy, którzy tego doświadczyli lub po prostu rozumieją te emocje, mogli utożsamić się z piosenką. Aby odnaleźli w niej swój głos

– Alicja

Jeszcze przed premierą na kanale YouTube Alicji pojawiło się ponad 200 komentarzy od osób czekających na piosenkę, zarówno z Polski jak i z zagranicy: „Dajcie już tą premierę, nie mogę się doczekać by posłuchać cudownego głosu Alicji”; „Can’t wait for this masterpiece!! „

„Teledysk jest zupełnie inny niż te, które dotychczas wypuszczałam. Stworzyliśmy wideo portrety obrazujące jedną emocję, wspólną dla wszystkich bohaterów i ich historii, które chcę Wam opowiedzieć. Zrobiliśmy klip z moim przyjaciółmi, arthousowo, minimalistycznie. Chcemy całkowicie skupić się na tej emocji” – dodaje Alicja.

W teledysku możemy zobaczyć m.in. mamę Alicji. Zdjęcia w załączniku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s